Dirt 5 Çıkış Tarihi Açıklandı! Serinin Yeni Oyunu

Dirt 5 Çıkış Tarihi Açıklandı! Serinin Yeni Oyunu

0
Dirt 5‘in Çıkış Tarihi Açıklandı

Geçtiği günlerde Codemasters, Dirt Rally 2.0’ın yeni güncelleme almayacağını açıklamıştı. Firma, bu duyurudan sadece birkaç gün sonra da yeni oyununu duyurdu. Dirt 5, yeni özelliklere sahip olacak ve yapımcı firmaya göre iki yarış asla aynı olmayacak. Oyun, ekimde çıkacak.

Oyunun tanıtımında gördüğümüz görüntüler, yeni nesil konsollarda yarış simülasyonlarının nasıl görüneceği hakkında da bilgiler veriyor. Videoya baktığımızda yarışların ABD, Çin, Norveç ve Brezilya gibi farklı bölgelerde gerçekleştirildiğini görüyoruz. Bu oyunla beraber ilk defa 4 oyuncu ekranı bölerek bir arada oynayabilecek.

Dirt 5 – Yeni Mod Geliyor

Serinin yeni oyununda farklı bir kariyer modu görüyoruz. Bu modda amacımız daha fazla sponsor bulmak ve yarışmak. Oyunda bir de akıl hocamız var ve bu akıl hocası The Last of Us serisinden tanıdığımız Troy Baker tarafından seslendiriliyor. Aynı zamanda farklı tanınan isimlerden de seslendirmeler mevcut oyunda.

4K çözünürlükte 60 fps hıza ulaşabiliyor. Oyunun 120 Hz olarak oynanabilmesi de mümkün. Oyun Smart Deliver adlı sistemle geliyor. Yani Dirt 5’i oynadığınız konsola göre oyunun görsel kalitesi de değişiklik gösteriyor.

Dirt dünyasının ana oyunlarının en sonuncusu, 2017 yılında çıkan Dirt 4 olmuştu. Dirt Rally 2.0 ise 2019 yılında çıkmış ancak daha ziyade ralli konseptine odaklanmıştı. Microsoft’un Xbox etkinliğindeki diğer oyunlar gibi Dirt 5 de Xbox Series X için optimize edildi. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir