Corona Virüsü Türkiye Sınırında Can Alıyor

Corona Virüsü Türkiye Sınırında Can Alıyor

0
Corona Virüs (Covid-19) salgını İran’da öncelikle başkent Tahran olmak üzere diğer şehirlere de hızla yayılırken virüs şu ana kadar üst düzey isimlerin de aralarında bulunduğu 124 kişinin ölümüne yol açtı, vaka sayısı da 4 bin 747‘ye ulaştı. En çok vaka 1413 ile Tahran eyaletinde görüldü. Ülkede 913 kişi ise iyileşerek taburcu edildi
İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar, bazı bakan ve bakan yardımcılarıyla 24 milletvekili de Corona Virüse yakalandı. İran’ın önde gelen din adamlarından Hadi Hüsrevşahi, Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Üyesi Muhammed Mirmuhammedi ve eski Şam Büyükelçisi Hüseyin Şeyhulislam Corona Virüsten dolayı hayatını kaybetti.
İran,dünya çapında tehdit unsuru olarak adlandırılan ve hızlı yayılan virüsün ülkelerinde tespit edildiği ilk günlerde sert tedbirler alamadı ve Corona virüsünün ilk çıktığı Kum kentini karantina almaktan kaçındı.
Corona Virüs, ilk görüldüğü yer olan Çin’den sonra en çok kaybın yaşandığı İran‘da 19 Şubat’ta Kum kentinde tespit edildi. Sonrasında neredeyse ülkenin tamamına hızla yayılan Corona Virüse yakalananların sayısı 4 bin 747’ye ulaştı. Covid-19 teşhisi konulanlardan 913 kişi de virüs tehlikesini atlatarak hastanelerden taburcu edildi.
En çok vaka 1413 ile Tahran eyaletinde görülürken ülkede virüsün ilk tespit edildiği Kum’da 523, Gilan’da 424, İsfahan’da 388, Elburz’da 302, Mazenderan’da 301, Merkezi’de 228 ve Kazvin’de 176 kişinin enfekte olduğu açıklandı.
İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar, bazı bakan ve bakan yardımcılarıyla 24 milletvekiline de Corona Virüs bulaştı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir