Chevrolet Elektrikli Motor Kiti Hamlesi! Araçlar Dönüşecek

Chevrolet Elektrikli Motor Kiti Hamlesi! Araçlar Dönüşecek

0

Günümüzde teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle birlikte, elektrikli araçlar da oldukça tercih edilir hale gelmeye başladı. Bu konuda öncü olan Tesla, şu anda pazarın hakimi konumunda. Avrupa’da da birçok ülke, önümüzdeki yıllarda tamamen elektrikli araçlara geçmeyi planlıyor. Fakat tüketicilerin birçoğu, elektrikli araç modellerinin çeşit bakımından az olması nedeniyle tercih etmeyebiliyor. Chevrolet elektrikli motor kiti sayesinde sorun haline gelen bu derde çözüm getirmeyi planlıyor.

2022 yılının sonlarında TOGG‘un piyasaya girmesi ile birlikte, Türkiye’de elektrikli araç pazarında söz sahibi olabilecek.

Chevrolet elektrikli motor kiti ile araçları dönüştürecek

Chevrolet elektrikli motor kiti ile araçları dönüştürecek

Her geçen gün artan araç sayısı, karbon salınımını da doğal olarak artmaya başladı. Ancak elektrikli araçlar ile birlikte daha yeşil ve çevreci bir Dünya oluşturmak mümkün. Bundan dolayı birçok Avrupa Ülkesi elektrikli araçlara geçmek için tüm hızıyla çalışıyor. Chevrolet ise bu adamı kolaylaştıracak. Amerikalı şirket, yeni geliştirdiği elektrikli motor kiti ile klasik araçları elektrikli yapabiliyor.

Projenin ilk üyesi ise 1977 model K5 Blazer oldu. Chevrolet, Blazer’ın dönüşümünde kullanılan elektrikli motor kiti için gerekli parçaların yüzde 90’ını Bolt EV modelinden karşıladı. Böylece, dönüşüm için çok fazla masraf yapmaya da gerek kalmadı. 1977 model Chevrolet K5 Blazer sorunsuz bir şekilde çalışırken, firma bu kitleri 2021 yılının ikinci yarısından itibaren satmaya karar verdi.

1977 model Chevrolet K5 Blazer için dahil edilmesi gereken ekstra parçalar ise elektrikli hidrolik direksiyon sistemi, orijinal göstergelere hız hakkında bilgi göndermek için bir kontrolör ve frenler için elektrikli vakum güçlendirici oldu. Eğer piyasadaki mevcut elektrikli araçları beğenmiyorsanız, Chevrolet’in geliştirdiği yeni sistem ile birlikte klasik arabaları daha çevreci yapabileceksiniz.

Bu konu ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak elektrikli araç hamleleri hakkında fikirlerinizi belirte bilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir