Boston Dynamics Robotlarınından “Beni seviyor musun?”

Boston Dynamics Robotlarınından “Beni seviyor musun?”

0

Boston Dynamics robotlarınından “Beni seviyor musun?” Boston Dynamics, inanılmaz bir mühendislik başarısının bir parçası ve robotik şirketi için bir reklam parçası olan çarpıcı bir dans videosunda , The Contours’un hit filmi “Beni seviyor musun” için tamamen koreografili dans hareketleri sergileyen dört robotunu bütün dünyaya gösterdi.

Boston Dynamics Robotlarınından “Beni seviyor musun?”

Boston Dynamics Robotlarınından "Beni seviyor musun?"

MIT şirketi, görevleri insanlardan daha iyi ve daha güvenli bir şekilde yerine getirmek için gerçekçi robotlarını depolara, polise, kamu hizmetlerine, laboratuvarlara ve fabrikalara satıyor. Şirket, robotik köpeği Spot’u Haziran ayında ABD’de yer alan işletmelere her biri 74.500 dolara satmaya başladı.

Daha insana benzeyen Atlas robotları ve tekerlekli Saplı robotun yer aldığı bu videoda gösterilen Spot, Boston Dynamics’in en ünlü ürünüdür. Dört ayaklı robot, koşma, merdiven çıkma ve hatta insanlara Covid-19 döneminde sosyal mesafeyi uygulamalarını hatırlatmayı içeren gerçekleştirebileceği görevler için dikkat çekti. Genellikle şantiyelerde veya benzeri durumlarda denetimler için kullanılıyor.

Ama Atlas, “Beni seviyor musun” videosundaki şovu çaldı. Boston Dynamics geçen yıl Atlas’a ters takla atma, havada takla atma ve 360 ​​derecelik dönüş atlayışları gibi parkur numaraları yaptı . Bu yılki video, Atlas’ın yeteneklerinin bir yıl içinde ne kadar ilerlediğini gösteren bir video oldu. Atlas iyi bir dansçıydı, ritimle çevik atlamalar ve yüksek bacak vuruşları yapıyordu.

Peki siz bu robot dansçılar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizde bir gün bu robotlara sahip olmak istermiydiniz? Görüşlerinizi aşağıdan yorum olarak yazmayı unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir