BMW iX Tanıtıldı! Elektrikli SUV Modelinin Özellikleri
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

BMW iX Tanıtıldı! Elektrikli SUV Modelinin Özellikleri

+ - 0

Otomobil üreticilerini emisyon standartlarının zorlaması ve performans bakımından elektrikli araçların çok daha avantajlı konumda bulunması nedeniyle üreticiler elektrikli araçlara yönelmeye başladılar. İlk 5G teknolojisine sahip olan BMW iX tanıtıldı. Elektrikli SUV modeli dikkat çekti.

Elektrikli SUV BMW iX tanıtıldı! Özellikleri

BMW iX Tanıtıldı! Elektrikli SUV

Geçtiğimiz gün tanıtımı gerçekleştirilen elektrikli SUV, gücünü 2 adet elektrikli motordan alıyor. Tam tamına 500 beygir güce sahip olan motorların bulunması nedeniyle saniyede 0-100 km/s hızlanma süresi 5 saniyenin altına düşmüş durumda.

Destek sistemleri hakkında tam olarak detaylı açıklama yapılmasa da yeni modelde şerit asistanı, çarpışma önleme sistemi gibi özelliklerin mevcut olacağı düşünülüyor. 12.3 inç hayalet kadran ve 14.9 inç dokunmatik medya sistemi bulunan model, 5G teknolojisi bulunacak ilk premium araç olarak nitelendiriliyor.

480 km’den fazla menzile sahip olduğunu belirten şirket, 200 kW DC hızlı şarj ile 10 dakikada yaklaşık 110 km menzil elde edildiğinin altını çizdi. Ayrıca hızlı şarj teknolojisi sayesinde batarya 40 dakikada yüzde 80 doluluğa ulaşabiliyor.

2021 yılının sonlarına doğru satışa sunulacak olan modelin 100.000 dolar etiket fiyatı ile Tesla Model X rakibi olacağı gelen haberler arasında. Tesla elektrikli otomobil üretimine çok öncesinden giriş yaptığından dolayı pazar payının yüksek kısmı kendi elinde bulunuyor.

Siz bu elektrikli otomobil hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap