BMW iX Tanıtıldı! Elektrikli SUV Modelinin Özellikleri

BMW iX Tanıtıldı! Elektrikli SUV Modelinin Özellikleri

0

Otomobil üreticilerini emisyon standartlarının zorlaması ve performans bakımından elektrikli araçların çok daha avantajlı konumda bulunması nedeniyle üreticiler elektrikli araçlara yönelmeye başladılar. İlk 5G teknolojisine sahip olan BMW iX tanıtıldı. Elektrikli SUV modeli dikkat çekti.

Elektrikli SUV BMW iX tanıtıldı! Özellikleri

BMW iX Tanıtıldı! Elektrikli SUV

Geçtiğimiz gün tanıtımı gerçekleştirilen elektrikli SUV, gücünü 2 adet elektrikli motordan alıyor. Tam tamına 500 beygir güce sahip olan motorların bulunması nedeniyle saniyede 0-100 km/s hızlanma süresi 5 saniyenin altına düşmüş durumda.

Destek sistemleri hakkında tam olarak detaylı açıklama yapılmasa da yeni modelde şerit asistanı, çarpışma önleme sistemi gibi özelliklerin mevcut olacağı düşünülüyor. 12.3 inç hayalet kadran ve 14.9 inç dokunmatik medya sistemi bulunan model, 5G teknolojisi bulunacak ilk premium araç olarak nitelendiriliyor.

480 km’den fazla menzile sahip olduğunu belirten şirket, 200 kW DC hızlı şarj ile 10 dakikada yaklaşık 110 km menzil elde edildiğinin altını çizdi. Ayrıca hızlı şarj teknolojisi sayesinde batarya 40 dakikada yüzde 80 doluluğa ulaşabiliyor.

2021 yılının sonlarına doğru satışa sunulacak olan modelin 100.000 dolar etiket fiyatı ile Tesla Model X rakibi olacağı gelen haberler arasında. Tesla elektrikli otomobil üretimine çok öncesinden giriş yaptığından dolayı pazar payının yüksek kısmı kendi elinde bulunuyor.

Siz bu elektrikli otomobil hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir