Bitcoin Ulusal Para Birimi Oluyor! İşte İlk Ülkesi

Bitcoin Ulusal Para Birimi Oluyor! İşte İlk Ülkesi

0

Son zamanlarda hemen hemen artık herkes Bitcoin’in ne olduğunu bilmekte. Eskiden yabancı bir kavram olan Bitcoin, yabancılığını bırakıp aramıza katılmayı başardı. Kripto para birimi Bitcoin’i resmi olarak tanıyacak ve ulusal para birimi olarak kabul edecek ülke artık belli oldu. Bitcoin Ulusal Para Birimi Oluyor! İşte İlk Ülkesi

Bitcoin Ulusal Para Birimi Oluyor! İşte İlk Ülkesi

Bitcoin Ulusal Para Birimi Oluyor! İşte İlk Ülkesi

Günümüzde artık Bitcoin, bazı ülkeler tarafından resmi para birimi olarak kullanılmak istenmekte. Geçtiğimiz zamanlarda bazı ülkelerde maaş ödemelerinde Bitcoin kullanılması ile ilgili haberler çıkmıştı fakat haberlerin doğruluğu yoktu. Konu ile ilgili El Salvador’dan ilk ciddi girişim geldi.

Miami’de düzenlenen ve tarihin en büyük Bitcoin etkinliği olan Bitcoin 2021‘de, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele konuştu. Başkan, dijital cüzdan şirketi Strike ile ülkenin modern finansal altyapısını düzenlemek ve inşa etmek için ortaklık yapıldığını söyledi.

Başkan Bukele, ülkesinin resmi para biriminin kripto paraya çevrilmesi hakkında istekli olduğunu söyledi. Ayrıca önümüzdeki hafta bir yasa tasarısı geleceğinin bilgisini verdi. Söz konusu olan yasa tasarısı yürürlüğe girmeden önce meclis onayından geçmesi gerekmekte. Fakat Bukele’nin mensubu olduğu siyasi parti, ülkenin yasama organını kontrol etmekte. Bu sayede El Salvador ülkesinin dünya üzerinde Bitcoin’i ilk tanıyan ve ulusal para birimi olarak kabul eden ilk ülke olması beklenmekte.

Söz konusu olan bu girişim dünya üzerinde yankı uyandırdı. Ayrıca konu ile ilgili Blockstream CEO’su Adam Back açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada, “Bu kaçınılmaz bir durumdu. El Salvador’u dünya için bir rol model haline getirmek için Liguid ve uydu altyapısı gibi teknolojilere katkıda bulunacağız. Bitcoin standardını benimseme yolunda El Salvador’a yardım etmekten memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Peki bu konu ile ilgili siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir