Bill Gates TikTok Açıklaması! Merakla Bekleniyordu
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Bill Gates TikTok Açıklaması! Merakla Bekleniyordu

0

Bill Gates TikTok hakkında beklenen açıklamayı yaptı. Son zamanlarda sıkça konuşulan TikTok ve Microsoft isimlerinin satın alma işlemi için Gates, konu hakkında kişisel görüşünü dile getirdi. Kurucu Bill Gates, Microsoft’un bu adımına pek sıcak bakmadığını söyledi.

ABD Başkanı, son günlerde gündem olan uygulamanın ABD’li bir firmaya satılmasını şart koşmuştu. Donald Trump, 15 Eylül tarihine kadar satın alma gibi bir durum olmazsa uygulamanın ABD’de faaliyet gösteremeyeceğini belirtmişti.

Bill Gates TikTok hakkında açıklama yaptı

Bill Gates TikTok hakkında açıklama yaptı

Kısa süre önce Microsoft’un, TikTok’un ABD içerisinde faaliyet gösteren bölümü için satın alma görüşme haberleri çokça konuşulmuştu. Konuşulan bu haberlerin gündemi uzun bir süre meşgul etmesinin ardından da satın alma için Apple’ın ismi de geçmişti. Ancak Apple yapmış olduğu açıklama ile, satın alma gibi bir düşüncelerinin olmadığını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde ise Bill Gates, TikTok için söylediği sözlerle Microsoft’un TikTok’u satın almasını istemediğini belirtti. Bu satın alım işlemine sıcak bakmadığını net bir şekilde açıklayan Gates, sonuçlara değindi. Bu satın alım sonrasında olumsuz sonuçların ortaya çıkacağını söyleyen eski CEO, sosyal medya üzerinde çalışmaların dışarıdan göründüğü kadar kolay olmadığını belirtti.

Buna sebep olarak da sosyal medya uygulamalarının güvenlik çalışmaları gösterdi. Satın alma adımının şirket için iyi bir adım gibi görünmesine rağmen meşakkatli bir iş olacağını belirtti.

Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in açıklamalarından anlaşılıyor ki satın alım sonrasında ortaya çıkacak olan sorumluluklardan dolayı bu anlaşmanın gerçekleşmesini Bill Gates istemiyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap