Başarısı uzun sürmedi! Helldivers 2 oyuncu sayısı hızla düşüyor

Başarısı uzun sürmedi! Helldivers 2 oyuncu sayısı hızla düşüyor

0

Helldivers 2, ilk çıktığında PlayStation’ın en hızlı satan oyunu olma unvanını kazanmıştı. Ancak bu başarı uzun sürmedi zira oyunun çıkışı sonrası oyuncu sayılarında büyük bir düşüş yaşandı ve bu durum çeşitli faktörlere bağlanıyor.

Helldivers 2 PSN bağlantısı zorunluluğunun ardından oyuncu sayısı hızla düşüyor

Helldivers 2, Şubat ayında piyasaya çıktığında Steam verilerine göre eş zamanlı olarak 458.709 oyuncuya ulaşmıştı. Son 30 gün içindeki en yüksek eş zamanlı oyuncu sayısı ise 166.305 olarak kaydedildi. Bu da oyuncu sayısında %64’lük bir düşüşe tekabül ediyor.

Ortalama oyuncu sayısına bakıldığında ise Şubat ayında ortalama 208.303 oyuncuya sahip olan oyun, son 30 günde ortalama 78.634 oyuncuya düştü. Bu da %62’lik bir düşüşü işaret ediyor.

Bu düşüşün en belirgin nedenlerinden biri, bu ayın başında patlak veren PSN zorunluluğu meselesi. Mayıs ayının başında Helldivers 2 ‘nin yayıncısı Sony, Steam oyuncularının oyuna devam edebilmesi için PlayStation Network (PSN) hesabı bağlamaları gerekeceğini duyurdu hatırlayacaksınız ki.

Bu duyuru, hayal kırıklığına uğrayan topluluktan gelen olumsuz yorumların yanı sıra, PSN’nin mevcut olmadığı 177 ülkede oyunun satıştan kaldırılmasına neden oldu. Sony, oyunculardan gelen geri bildirimi önünde sonunda değerlendirerek bu kararından geri adım attı.

Oyuncu düşüşüne katkıda bulunan bir diğer faktör ise oyundaki dengeleme sorunları. Arrowhead’in yeni atanan baş yaratıcı görevlisi ve başkanı Johan Pilestedt, takımın bazen dengeleme konusunda aşırıya kaçtığını kabul etti. Ayrıca, oyunda zaman zaman ortaya çıkan hatalar ve diğer teknik sorunlar da oyuncuların hayal kırıklığına uğramasına neden oldu.

Bu sorunlara yanıt olarak, Helldivers 2 ekibi, ilk birkaç ayın yoğunluğundan sonra biraz daha düşük ama daha yüksek standartta bir güncelleme sıklığı düşündüklerini açıkladı.

Velhasıl Helldivers 2, ilk çıkışındaki başarısını sürdüremedi ve çeşitli sorunlar nedeniyle oyuncu sayılarında büyük bir düşüş yaşadı. Geliştirici ekibin aldığı geri bildirimlerle oyunu daha iyi hale getirme çabaları, gelecekte bu durumun tersine dönmesine yardımcı olabilir.

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak: https://shiftdelete.net/helldivers-2-oyuncu-sayisi-dusuyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir