Baldur’s Gate 3 mod desteği geliyor! İşte tarihi

Baldur’s Gate 3 mod desteği geliyor! İşte tarihi

0

Baldur’s Gate 3 resmi mod desteği alıyor ve Faerûn’da işler iyice eğlenceli hale gelecek. Larian Studios, resmi mod desteğinin aşamalı olarak sunulacağını duyurdu. Bugünden itibaren kapalı alfa testiyle başlayan bu süreç, çok yakında Patch 7’nin resmi olarak yayınlanmasıyla tamamlanacak. İşte tarihi…

Baldur’s Gate 3 mod desteği Eylül’de geliyor! Peki nasıl kullanılacak?

Eğer Skyrim veya Fallout gibi oyunlarda mod desteği deneyiminiz varsa, Larian’ın yaklaşımı size tanıdık gelecektir. PC oyuncuları, mod oluşturma araçlarının tam setine erişebilecek ve bu modları test ederek hizmet şartlarına uygunluk ve genel stabilite açısından onaylayacaklar.

baldur's gate 3

Bu modlar daha sonra konsol oyuncuları için ek onaylardan geçecek. Konsol oyuncuları sadece Larian tarafından resmi olarak onaylanan modları tarayabilecek ve kurabilecek. Larian, bu aşamalı test süreçleri sayesinde topluluğun yeni mod araçlarını iyice test etmesi için yeterli zamanı olacağını belirtiyor.

Ayrıca, Temmuz ayındaki kapalı beta testine katılmak isteyen oyuncular daha sonra kayıt olma fırsatına sahip olacaklar. Larian’ın DLC veya Baldur’s Gate 3 devamı yaratma planları olmadığı için, resmi mod desteği sunarak topluluğun oyunun gelişimini devralmasını ve oyunun yıllar boyunca taze kalmasını sağlamayı amaçlıyor.

Patch 7 sadece mod desteği araçlarını getirmiyor. Aynı zamanda oyuna önemli içerik güncellemeleri, geliştirilmiş kötü sonlar, birçok küçük anlatım eklemesi (Wyll romancılarına müjde!) ve hata düzeltmeleri de dahil olacak. Eylül ayında Patch 7’nin yayınlanmasının ardından, Larian ayrıca çapraz oyun desteği ve fotoğraf modu eklemeyi planladığını belirtti.

Baldur’s Gate 3’ün geleceği, topluluğun yaratıcı gücüyle şekillenecek gibi görünüyor. Bu yeni mod desteği, oyunculara oyunu kendi tarzlarına göre şekillendirme ve özelleştirme fırsatı verecek. Eylül ayında çıkacak olan Patch 7 ile birlikte mod desteğini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Siz Baldur’s Gate 3 mod desteği hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangi modları görmek istersiniz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın…

Kaynak: https://shiftdelete.net/baldurs-gate-3-mod-destegi-tarihi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir