Bakan Varank’tan TOGG Fiyatı Açıklaması Geldi!
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Bakan Varank’tan TOGG Fiyatı Açıklaması Geldi!

+ - 0

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli elektrikli otomobilin fiyatı ile ilgili bir açıklamada bulundu. Ayrıca konu ile ilgili birden çok detay geldi. Bakan Varank’tan TOGG Fiyatı Açıklaması Geldi!

Bakan Varank’tan TOGG Fiyatı Açıklaması Geldi!

Bakan Varank'tan TOGG Fiyatı Açıklaması Geldi!

Yerli elektrikli otomobilimiz TOGG, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından son hızla üretilmeye devam etmekte. Projede Anadolu GrubuBMCKök GrubuTurkcellZorlu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği gibi birçok dev isim yer alıyor. Ayrıca merakla gelmesi beklenen projeden her geçen gün yeni bir haber geliyor. Şirket 25 Haziran 2018’de kuruldu. 2022 yılında üzerinde uzun zamandır çalıştığı elektrikli aracını piyasaya sürebilmek için hazırlıklarına devam etmekte. Ancak aracın geleceği ile ilgili ilk haberler geldiğinden bu yana herkesin aklında tek bir soru var. Bu soru “TOGG‘un fiyatı ne kadar olacak?” sorusu. Sabah gazetesinden Cevdet Özdemir‘in yaptığı habere göre, Bakan Varank, merak edilen soruya cevap verdi.

TOGG CEO‘su Gürcan Karakaş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve  Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih KacırTEKNOFEST etkinliğinde buluştular. Söz konusu kişiler basın karşısına geçerek bir konuşma yaptılar. Ayrıca kendilerine yöneltilen yerli otomobil hakkındaki soruları da cevapladılar. Bakan Varank, “Ben alanda geziyorum, Türkiye’nin otomobiline olan ilgi benden daha fazla. Kimse Bakan’a bakmıyor ama arabaya bakıyor. İnşallah orada da süreçler planladığımız şekilde devam edecek. Biz Türkiye’nin otomobili projesiyle dünyada değişen otomotiv endüstrisine Türkiye’nin bir cevabını vermiş oluyoruz” cümlelerini kullandı. Daha sonra ise kendisine yöneltilen otomobilin fiyatı ile ilgili soruya cevap veren BakanTOGG‘un, 2022 yılının sonunda seri üretim bandından ineceğini söyledi. Ek olarak tüm Türkiye’nin bununla gurur duyacağı cümlesini ekledi. Fiyat konusuyla ilgili olarak ise “Aracın fiyatı şu an itibariyle belli değil. Ancak TOGG kendi sınıfında Türkiye’deki araçlarla yarışacak bir fiyattan piyasaya çıkacak.” ifadelerini söyledi.

Herkesin gelmesini dört gözle beklediği ilk yerli otomobilimiz hakkındaki yapılan fiyat açıklaması akıllarda soru işaretleri yarattı. Ayrıca birçok kişi Bakan’ın yaptığı açıklamaya göre fiyatın ucuz olmayacağı hakkında tahminler yürütmeye başladılar.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap