Avrupa’nın En Sinirli Ülkeleri Açıklandı!

Avrupa’nın En Sinirli Ülkeleri Açıklandı!

0

Yeni yapılan bir araştırmada Avrupa’nın bir sinirlilik haritası çıkarıldı. Söz konusu harita sonucunda Avrupa’nın en sinirli ülkeleri açıklandı. Ayrıca bu ülkelerin içerisinde ülkemiz de yer almakta; ayrıca şaşırtıcı bir sırada. İşte konuyla ilgili diğer detaylar;

Avrupa’nın En Sinirli Ülkeleri Açıklandı!

Bildiğiniz üzere sinirlenmek oldukça olağan durumlardan biridir. Her insan nasıl mutluysa aynı şekilde sinirli de olabilir. Konuyla ilgili olarak ise yeni bir harita paylaşılmakta. Söz konusu haritada, Avrupa’nın sinirlilik haritası çıkarılmakta. Ayrıca bu haritada en üstte ülkemiz yer almakta. Ek olarak diğer ülkelerle aramızda çok fazla fark mevcut.

Söz konusu harita, farklı ülkelerdeki insanların kendilerini sinirli olarak tanımlayıp tanımlamaları üzerine toplanan verilerle oluşturulmakta. Listenin en sonunda Finlandiya yer aldı. Ayrıca Finlilerin yalnızca %5’i kendisinin günün büyük kısmında kızgın hissettiğini belirtti. İskandinav ülkesi uzun bir zamandır en mutlu ülke olarak bilinmekte.

Avrupa ülkelerinin büyük çoğunluğunun kızgınlık seviyesi %25’in altında. Ülkemiz haricimizdeki diğer yüksek olan Kuzey Makedonya’da ise bu oran %26 olmakta. Kuzey Makedonya’nın içinde bulunduğu karmaşa ortamında kızgınlık oranının yüksek olması şaşırtıcı değil. Ancak ülkemizde ise durum çok daha karışık. Yapılan araştırmaya göre ülkemizdeki insanların %48’i, günlük yaşamındaki en çok yaşadığı duygunun öfke olduğunu söylemekte. Dünya’da bizden daha sinirli olan sadece Lübnan var, onlar da sadece bir tık daha fazla (%49) sinirliler.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir