Artık Twitter Fleets Kullanılamıyor! İşte Detaylar

Artık Twitter Fleets Kullanılamıyor! İşte Detaylar

0

Popüler sosyal medya platformu Twitter tarafından geliştirilen hikaye özelliği Fleets kaldırıldı. Söz konusu olan özellik istenilen başarıyı yakalayamadı. Artık Twitter Fleets Kullanılamıyor! İşte Detaylar

Artık Twitter Fleets Kullanılamıyor! İşte Detaylar

Artık Twitter Fleets Kullanılamıyor! İşte Detaylar

Bildiğiniz üzere Instagram, Snapchat, Facebook gibi uygulamaların hikaye özelliği mevcut. Ayrıca Twitter bu rakip olan platformları örnek alarak geçtiğimiz aylarda Fleets özelliğini geliştirmişti. Söz konusu olan özellik 2020 yılının başında duyurulmuş ve çıktığı ilk zamanlarda bazı ülkelerde test edilmeye başlanmıştı. Ayrıca şirket geçtiğimiz Kasım ayında dözelliğin tüm dünyada kullanıma açıldığını belirtmişti. Ancak yeni gelen açıklamaya göre Twitter Fleets özelliği kaldırılmakta. Neden kaldırıldığı ile ilgili gelen sorulara verilen cevap ise söz konusu özelliğin beklenen ilgiye ulaşamadığı olmakta.

Şirket, Fleets’in insanların “Twitter’da sohbete katılırken kendilerini daha rahat hissetmelerine” yardımcı olacağını umduğun belirtti. Fakat özellik ile birlikte beklenildiği gibi Fleets ile Twitter’a katılanların sayısında bir artış olmadığını söyledi. Ayrıca sosyal ağ yönetiminden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Twitter’ın tüm özelliklerini geliştiriyoruz ve herkese açık sohbete hizmet etmek için daha büyük, daha cesur şeyler deniyoruz. Ayrıca kullanıcılarımız için neyin işe yaradığını değerlendireceğiz. Twitter kullanan kişilere daha iyi hizmet vermenin daha iyi bir yolu olduğunda sohbetlere katılmanın, geri bildirimleri dinlemenin ve yön değiştirmenin yeni yollarını oluşturmaya devam edeceğiz.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ayrıca Twitter Fleets özelliğini kullanıyor muydunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir