Apple iPhone ve iPad’lere Reklam Gösterecek!

Apple iPhone ve iPad’lere Reklam Gösterecek!

0

Apple’ın daha çok gelir sahibi olmak için planladığı bazı değişiklikler belli oldu. Bloomberg’in yaptığı habere göre Apple iPhone ve iPad’lere reklam gösterecek. Bu sayede iPhone uygulamalarında yeni bir eklam dönemi başlıyor olabilir. İşte detaylar;

Apple iPhone ve iPad’lere Reklam Gösterecek!

Apple iPhone ve iPad’lere Reklam Gösterecek!

Apple, iPhone ve iPad’deki uygulamalarına reklam yerleştirme üzerinde çalışıyor. Bloomberg’in haberine göre teknoloji şirketi; cihazlarına önceden yüklediği Harita, Books ve Podcasts gibi uygulamalarda reklam göstermek istiyor.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın yeni haberi Apple kullanıcılarını ilgilendirmekte. App Store’da “önerilen uygulamalar” şeklinde reklamlar gösteren Apple, benzer bir stratejiyi diğer uygulamalarında kullanacak. Örnek olarak kullanıcı, Harita uygulamasında restoran aradığında, Apple’a reklam veren işletmeler aramanın en üstünde görünmekte. Ek olarak Gurman Apple’ın şimdilik Ayarlar kısmı gibi iOS‘un farklı bölümlerine kişiselleştirilen reklamlar koymayacağını belirtmekte.

App Store’da gösterilen reklamlar kullanıcıların birçoğunu rahatsız etmemekte. Örneğin ‘fotoğraf düzenleme’ yazarak arama yapan bir kullanıcı, arama sonuçlarının en üstünde Apple’a reklam için ödeme yapan uygulamaları görmekte. Şimdilik Haritalar başta olmak üzere iPhone uygulamalarında herhangi bir reklam mevcut değil. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen Apple, reklam ifadesinin kullanıcılar tarafından yanlış anlaşılmasından korkuyor. Bunun önüne geçmek isteyen şirket, öne çıkarılan içeriklere “Reklamdır” gibi bir bölüm yerleştirmekte.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Apple model ürünleri kullanmakta mısınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir