Amazon yine iş başında: Yakuza serisi dizi oluyor!

Amazon yine iş başında: Yakuza serisi dizi oluyor!

0

Amazon Prime, yeni dizileri için formülü belirlerken oyunlarının bir maden olduğunu iyice çözmüş gibi görünüyor. Fallout dizisinin başarısının ardından Tomb Raider dizisini de duyuran platform, şimdi Yakuza oyununu dizi yapacak.

Fallout’un ardından Amazon Prime, Yakuza dizisini duyurdu

Sega’nın Yakuza oyunlarının tarihini ve kronolojisini takip etmek çok zor. 2005’teki orijinal Yakuza’dan bu yana devam eden ve en son dokuzuncu oyununu yayınlayan Like A Dragon: Infinite Wealth’i Ocak 2024’te yayınlayan SEGA, bu oyunla büyük başarıya imza attı.

Oyunun orijinal adı Yakuza olsa da SEGA, dünya çapında oyunu son beş yıldır Like a Dragon ismiyle tanıtıyor. Amazon Prime’ın dizisi de bundan ödün vererek Yakuza değil, Like a Dragon adını alacak.

Amazon’un dizisi, oyuna dayanan ilk canlı aksiyon yapım olmayacak. Geçmişte 2010 yılında bir yapım, Japonya’da yayınlanmıştı. Daha sonra ikincisi de yayınlandı. İsmi de Kurohyō, dilerseniz YouTube’da bulabilirsiniz.

Japonya’da ve Japonca çekilen diziyi Amazon uluslararası izleyiciler için altyazı ve dublajla yayınlamayı planlıyor. Ryoma Takeuchi’nin (Kamen Rider: Drive) baş karakter Kazuma Kiryu’yu canlandıracağı, Masaharu Take (We Make Antiques) ve Kengo Takimoto’nun (Kamen Teacher) yönetmenliğini üstleneceği altı bölümlük dizi 1995 ve 2005 yıllarında geçecek.

Amazon Yakuza dizisinin hikayesi, güçlü bir adalet, görev ve insanlık duygusuna sahip korkunç ve eşsiz bir Yakuza savaşçısının hayatı, çocukluk arkadaşları ve kararlarının yansımalarını konu alacak.

Video oyunlarının yazarı ve yapımcısı Masayoshi Yokoyama’nın resmi onay mührüne sahip olduğu anlaşılan programda Yokoyama baş yapımcı olarak yer alıyor. Daha önce yaptığı oyunlara dayanan olayları yeniden yazmak istemediğini açıkça belirtiyor.

Like A Dragon: Yakuza, biri 25 Ekim’de, diğeri 1 Kasım’da olmak üzere üç bölümlük iki parti halinde yayınlanacak, ancak her bölümün ne kadar süreceği konusunda henüz bir bilgi yok.

Kaynak: https://shiftdelete.net/yakuza-dizi-geliyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir