Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?

0

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü Twitter hesabından, Aile Destek Programı başvuruları ile ilgili açıklamayı yaptı. Kurum tarafından yapılan açıklamada 12 ay süre ile ödenecek maddi yardım için başvurularının e-devlet kapısı üzerinden de yapılacağı belirtildi. Peki, Aile Destek Programı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları neler?

Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?
Aile Destek Programı

Aile Destek Programı hakkında ilk açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelmişti. Program kapsamında yaşlı, engelli, ihtiyaç sahibi ailelere 15 milyar TL maddi yardım yapılması beklenmekte. 12 ay olarak ödenecek yardımların miktarı ise 450 TL ile 600 TL arasında değişecek. İşte e-devlet Aile Destek Programı başvuru sayfası, başvuru şartları ve programa ilişkin detaylar…

Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile Destek Programı başvurusu e-devlet üzerinden, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti sayfasından yapılabiliyor.

Bununla birlikte e-devlet üzerinden başvuru yapma imkanı olmayan vatandaşlar için de çözüm mevcut. Aile Destek Programı başvurusunu ikamet ettiği ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek yapabilme imkanları var.

E-DEVLET AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Aile Destek Programı’ndan ihtiyaç sahibi herkes yaralanabilmekte. Mevcut durumda sosyal destek yardımı alanlar da bu destekten faydalanabilmekte.

NE KADAR PARA VERİLECEK?

Hane başına 450 TL ile 600 TL arasında destek verilme bilgisi mevcut. Hanelerin gelir düzeyine göre yıllık 5 bin 400 TL ila 7 bin 200 TL arasında destek olacak.

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ NE ZAMAN?

Aile Destek Programının ilk destek ödemesi Kurban Bayramı öncesi verilmesi planlanmakta.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap