20’li Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

20’li Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

0

İnsan cildinin en güzel olduğu zamanlardan biri 20’li yaşlardır. Ayrıca bu yaşlar çocukluktan çıkıp makyaj yapımına ve cilt bakımına geçiş gibi aktivitelerinin başladığı yaşlardır. Bu yıllar aslında çok önemlidir; dikkat edildiğinde ilerleyen zamanlardaki yaşanabilecek bir cilt sorunuyla karşılaşma olasılığını düşürülebilir. Tabii doğal olarak doğru bir cilt bakımı uygulamanız gerekmektedir. Peki 20’li yaşlarda cilt bakımı nasıl yapılmalı? Bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz, iyi okumalar.

20’li Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

20'li Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Aslında en az bakıma ve makyaj malzemesine ihtiyaç duyduğumuz fakat ilk kez özgür olarak kullanabildiğimiz yaşlar 20’li yaşlardır. Bu yaşlar en çok cilt bakımı, makyaj hatalarını ve denemelerini yaptığımız zamanlardır. Cilt bakım rutini oluşturmak bu dönemlerde kolay gibi görünse de aslında doğru ürünleri bulmak kolay değildir. Çoğu insan hangi ürünün nasıl kullanılacağını tam olarak bilmez. İnsanların bu yaş döneminde öncelikleri korunma olmalıdır.

20’li yaşların başındaki insanların cildinin kan dolaşımı normal bir düzeyde devam eder. Bu yüzden sahip olduğu parlak ve pürüzsüz görünümünü korur. Ancak 25 yaşla birlikte vücudun yaşlanması günden güne ilerlemeye başlar. Ek olarak vücudun elastin, kolajen ve ter üretimi azalır. Peki bu yaşlarda cilt bakımında ne yapmalı

20’li Yaşlar İçin Cilt Bakım Önerileri

20'li Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Düzenli Olarak Günde 2 Kez Yüzünüzü Temizleyin

Yüz temizliği, sağlıklı bir cilt için en önemli şeylerden biridir. Bu yüzden cilt günde 2 kez temizlenmelidir. Sabah uyanır uyanmaz ve akşam yatmadan önce yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Cildinizi Nemlendirin

Cildi nemlendirmek en az yüz temizliği kadar önemlidir. Cilt kuruduğu zaman kendini nemlendirmek için daha fazla yağ üretimi yapar. Bu da gözeneklere dolar ve siyah nokta ile sivilce gibi cilt problemlerine yol açar. Bu durumun önüne geçek için cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayarak dengeyi korumanız gerekir. Oluşan fazla yağlanma ve kuruma problemlerini gidermek için, cilde uygun olan nemlendirici kremi günde en az 2 kez uygulamak gerekmektedir.

Haftada 1 Peeling Yapın

Düzenli olarak haftada bir kez peeling uygulaması yapabilirsiniz. Peeling; cildin temizlenmesi, gözeneklerin içine dolan yağ ve kirin çıkması için fazlasıyla önemlidir.

Serum ve Takviye Kullanın

C vitamini, cildi dış faktörlere karşı korur. Cildi canlandıror ve yaşlanma etkilerini geciktirmektedir. Ayrıca içerisinde kolajen içeren ürünler, ciltteki ince çizgileri azaltmaktadır. Hyaluronik asit, cildin canlanmasını ve parlaklık kazanmasını sağlar. İçerisinde bu bileşenleri içeren serumları düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Güneş Kremi Kullanmayı Unutmayın

Güneş koruyucu krem her mevsimde kullanılabilmektedir ve cildi güneşin zararlı etkilerine karşı korumaktadır. Cilt lekelerinin oluşumunu ve yaşlanma belirtilerini önleyebilmektedir. Özellikle sıcak günlerde, güneşe çıkmadan önce güneş koruyucu kullanımını ihmal etmemelisiniz.

Peki siz bu cilt bakımı ile ilgili haberimiz hakkında düşünmektesiniz? Ayrıca kendinize cilt bakımı uygulamakta mısınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir