2022 BMW iNext Fotoğrafları Sızdırıldı! İşte Görüntüler
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

2022 BMW iNext Fotoğrafları Sızdırıldı! İşte Görüntüler

0
BMW iNext fotoğrafları görüntülendi

2018 yılı içerisinde Vision iNext adında konsept aracının BMW tanıtımını gerçekleştirmişti. Dev şirket, 2021 yılında tanıtım konusunda adım atacağı bilinen modelin testlerini yapmaya başladı. 2022 BMW iNext test fotoğrafları sızdırıldı.

2022 BMW iNext fotoğrafları sızdırıldı

X5 modeline benzerliği ile dikkatleri üzerine çeken iNext modeli, Crossover SUV olarak karşımıza çıkacak. Şirket için önemli bir parça olarak bilinen iNext, kısa ve orta vadede diğer modellere eklenmesi planlanan ve beklenen birçok özelliği bünyesinde barındıracağı sıkça konuşuluyor.

Otonom sürüş özelliğine sahip olan ve yüzde 100 elektrikli olan otomobil ilk BMW modeli olarak tarihe geçecek. Şirket, yeni modelin bazı altyapı ve hukuki düzenlemeler nedeniyle 3. seviye otonom sürüş ile geleceğin açıkladı.

2022 BMW iNext fotoğrafları sızdırıldı

Şuanda yürürlükte bulunan yasalar doğrultusunda 4. seviye otonom sürüş imkanlarının fazlasıyla kısıtlı bulunması sebebiyle dev markalar yeni teknolojilerini kullanıcılara ne kadar sunmak isteseler de bu amaçlarına ulaşamıyor ve sunamıyorlar. Yaşanan bu sorunun birçok ülke için yıllar içerisinde çözüme kavuşacağı düşünülüyor.

BMW’ye ait CLAR modüler platformuyla entegre olan beşinci nesil EV teknolojisi ile karşımıza çıkacak olan iNext, Dingolfing fabrikasında üretilecek. iNext modelinin iX veya iX5 model adıyla ve 650 km’den fazla menzil ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Siz 2022 BMW iNext modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak 2022 BMW iNext’in yeni tasarımı hakkında fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap