2021’in En Kötü Şirketi Facebook Seçildi!

2021’in En Kötü Şirketi Facebook Seçildi!

0

Yahoo Finance yeni bir anket yaptı. Söz konusu anket sonucuna göre Facebook şirketi içinde bulunduğumuz yılın en kötü şirketi. 2021’in En Kötü Şirketi Facebook Seçildi!

2021’in En Kötü Şirketi Facebook Seçildi!

2021’in En Kötü Şirketi Facebook Seçildi!

Yahoo Finance, her Aralık ayında piyasa performansına ve o yıl kazanılan başarılara göre yılın şirketini seçiyor. Bu Aralık ayında da aynı anketi yaparak karşımıza çıktı. Yeni adı Meta olan Facebook, 1 yıl boyunca birçok çalkantılı tartışmalar yaşadı. Bu yaşananlardan sonra şirket Yahoo Finance tarafından yılın en kötü şirketi olarak seçilmekte.

Her sene yılın en iyi şirketini seçen Yahoo Finance için Microsoft birinci sırada yer almakta. Ek olarak Yahoo Finance, yılın en kötü şirketini de unutmadı. Sonuç olarak Meta, ilk sırada. Söz konusu ankete 1000’den fazla kişi katılmakta. Facebook, Çin’in e-ticaret platformu olan ‘Alibaba’ya göre yüzde 50 daha fazla oy aldı. Sonuç olarak yılın en kötü şirketi seçilmekte.

Ayrıca şirketin yaptığı ankete katılan katılımcılar sansür ile ilgili endişelerini ve mahremiyetle ilgili raporlara sahipler. Her ne kadar anket sonuçları şirket için olumlu olmasa da, katılımcıların yüzde 30’u Facebook’un kendini kurtaracağını düşünmekte. Ek olarak katılımcılardan bazıları Facebook’un yaptıklarını kabul ederek veya bir vakfa kârının önemli miktarını bağışlayarak kendisini kurtarabileceğini belirtti.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca anketin sonucuyla aynı düşünmekte misiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir