Metin 2 Oyunu Steam Üzerinden Kaldırılıyor!

Metin 2 Oyunu Steam Üzerinden Kaldırılıyor!

0

İlk olarak 2004 yılında hayatımıza giren ve uzun dönem popüler olan oyun Metin 2, yeni bir haberle geldi. Gelen haberlere göre efsanevi Metin 2 oyunu Steam üzerinden kaldırılıyor. Ayrıca oyunun platform üzerinden kaldırılacağı tarih de açıklandı.

Metin 2 Oyunu Steam Üzerinden Kaldırılıyor!

Metin 2 Oyunu Steam Üzerinden Kaldırılıyor!
Metin 2 Oyunu Steam Üzerinden Kaldırılıyor

MMORPG oyunlar, uzun bir süre boyunca gündemde kalarak birçok oyuncu tarafından tercih edilmişti. Bu oyunlardan biri de Metin 2. Söz konusu oyun oldukça popüler olmuş ve neredeyse bugünün yetişkini geçmişin çocukları tarafından oynanmıştı. Ayrıca oyun 2017 yılında da Steam platformuna gelmişti. 

Oyunun Steam platformuna gelmesi üzerine bu haberi alan birçok eski oyuncu heyecanlanıp oyunu platform üzerinden tekrar oynamaya başlamışlardı. Fakat oyunun Steam’e gelmesiyle birlikte beklentiler fazlasıyla yükselmişti. Beklentilerin büyük çoğunluğu ise ne yazık ki beklediği karşılığı bulamadı. Bu sebeple de Metin 2’nin oyuncu sayısı her geçen gün gittikçe daha fazla azalmaya devam etti. 

Ancak oyundan üzücü bir haber geldi. Steam platformunun Metin 2 sayfasında bir duyuru yayınlandı. Söz konusu duyuruda oyunun 18 Ağustos tarihinde platformdan kaldırılacağı ve artık Steam üzerinden yeni kayıt yapılamayacağı açıklandı. Paylaşılan bu duyuru sayesinde oyunu hala oynayan birçok oyuncunun moralleri bozuldu.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca söz konusu oyunu oynamakta mısınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir