Akıllı Telefon Savaşları! Kazanan Kim?

Akıllı Telefon Savaşları! Kazanan Kim?

0

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, akıllı telefon üreticilerini de olumsuz bir şekilde etkiledi. Fakat yine de geçen yıla göre durumları düzelmeye başladı. Küresel akıllı telefon pazarı, satışların %27 artmasıyla 2021‘in ilk çeyreğinde canlılık gösterdi. Samsung her zamanki gibi şaşırtmayarak salgına rağmen bir kez daha dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu. Akıllı Telefon Savaşları! Kazanan Kim?

Akıllı Telefon Savaşları! Kazanan Kim?

Akıllı Telefon Savaşları! Kazanan Kim?

 Apple ve Huawei karşısında Samsung, %22’lik pay ile liderlik koltuğuna oturdu. Ayrıca 76,5 milyon adet telefonu piyasaya sürdü. Huawei ise 18,6 milyon telefon satışıyla dünyanın en büyük 7. telefon üreticisi oldu.

Merak edilen Apple ise, 52,4 milyon satış rakamı ve %15‘lik pay ile 2. sırada yer aldı. Xiaomi, popülerliğini % 62 artırarak 49 milyon satış adediyle 3. sıraya yerleşti. . Oppo satışları %60 arttırarak 37,6 milyona çıktı. Vivo ise 36 milyon satış yaparak 5.sıraya oturdu.

Ayrıca analistler, LG‘nin sektörden çekilmesinin Motorola, TCL, Nokia veya ZTE için yararlı olacağını söyledi. Ayrıca Covid-19’un telefon üreticileri için önemli bir nokta olmaya devam etmesine rağmen, küresel bir çip kıtlığının artık daha büyük bir endişe kaynağı olduğuna parmak bastı. Telefon üretiminde gerekli olan parçaların tedariki büyük bir sorun halinde. Gelecek yıllarda akıllı telefon sevkiyatlarını bu sorunun etkileyeceği gündemde.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir