YouTube’dan ‘Beğenmeme’ Sayıları için Yeni Bilgi Geldi!

YouTube’dan ‘Beğenmeme’ Sayıları için Yeni Bilgi Geldi!

0

Popüler video izleme platformu olan YouTube geçtiğimiz günlerde yeni bir özellik ekleyeceğini duyurmuştu. Duyurduğu bilgiye ek olarak şimdi de  beğenmeme sayılarında yeni bir hamle yaptı. Şirketi haberi duyan kullanıcılarından tepki aldı. YouTube’dan ‘Beğenmeme’ Sayıları için Yeni Bilgi Geldi!

YouTube’dan ‘Beğenmeme’ Sayıları için Yeni Bilgi Geldi!

YouTube’dan ‘Beğenmeme’ Sayıları için Yeni Bilgi Geldi!

Günümüzde artık neredeyse internetin girmediği ev yok. Haliyle de insanlar aktif bir şekilde sosyal medyayı kullanmaktalar. Ayrıca düşüncelerini de özgür bir şekilde ifade etmekteler. Özellikle de YouTube uygulaması üzerinde yer alan ”beğen” veya ”beğenmeme” butonları işe yaramakta. Ancak popüler platformdan geçtiğimiz günlerde gelen habere göre beğenmeme” sayılarını gizleyeceğini duymuştuk.

 YouTube’un ”beğenmeme” sayılarını gizleyeceği konusunda uzun zamandır iddialar gelmişti. Gelen haberlere göre şirket geçtiğimiz zamanlarda bir test süreci başlatmıştı. Ancak gelen tepkilerin artmasının sonrasında söz konusu olan süreç ertelenmişti. Fakat bazı kullanıcılar beğenmeme sayılarının yeniden gözükmediğini söylemişlerdi. Kullanıcıların belirttiği bu detayın ardından şirketin bu konuda yeni bir hamle yaptığı ortaya çıktı.

Son zamanlarda  YouTube web sürümüne giriş yapan kullanıcılar, bazı videoların beğenmeme sayısının gizlendiğini fark ettiler. Ancak şimdilik mobil platformlarda böyle bir durum olmamakta. Yine de tahminlere göre  önümüzdeki günlerde bu platformlarda da beğenmeme sayılarının gizleneceği bilinmekte. YouTube’un bu hamlesinden sonra bazı iddialar ortaya çıktı. Popüler şirketin 2018 yılında yayınladığı Rewinden çok dislike alan video rekorunu kırmıştı. Söz konusu olan videoda 2,9 milyon beğeniye karşı 19 milyon da beğenmeme yer almaıştı. Ayrıca videoya da ciddi sayıda olumsuz yorum gelmişti. Ek olarak da Rewind videoları da büyük tepki görerek dislike sayılarındaki artış şirketin moralini bozmuştu. Özellikle de şirketin  bu nedenle beğenmeme sayılarını gizlemek istediği tahmin edilmekte. Ayrıca 2018 Rewind videosunun dislike sayıları gizlendi.

Ancak şimdilik şirketten  konu ile ilgili herhangi bir açıklama gelmemekte. Yine de gelen tahminlere göre önümüzdeki günlerde beğenmeme sayılarının tamamen gizleneceği hakkında bilgiler mevcut olmakta.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? YouTube platformunu kullanıyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir