Youtube Sesli Komut Özelliği Geldi! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri

Youtube Sesli Komut Özelliği Geldi! İşte Detaylar

0

Sevilen ve milyonlarca kullanıcısı bulunan Youtube, kullanıcılarını memnun etmek adına yenilikler sunmaya devam ediyor. Bu konuda harekete geçen YouTube, web sürümü için beklenen özelliği nihayet yayınladı. Youtube sesli komut özelliği geldi.

Youtube sesli komut özelliği web sürümüne geldi

Youtube Sesli Komut özelliği

Popüler platform, uygulama ve web sürümünde kullanıcılarını memnun edebilmek amacıyla her geçen gün farklı yenilikler ile karşımıza çıkıyor. Şimdi ise yeni güncellemesi dikkatleri üzerine çekmeye yetti. YouTube‘un son büyük ve dikkat çekici güncellemesi web tarafına geldi.

YouTube Web kullanıcıları yeni gelen güncelleme ile beraber artık sesli komut özelliğini deneyimleyebilecek. Bunun yanında güncelleme ile birlikte bir başka gelen yenilikte otomatik oynatma kontrolünde yaşandı. Kullanıcılar artık otomatik oynatma kontrolüne video içindeki oynatıcıdan erişebilecek.

Hızlı arama ve eller serbest gezinme komutları için web sürümüne de getirilen sesli arama özelliği kullanıcılar tarafından olumlu karşılandı. Çünkü bu özellik mobil uygulama kısmında bir süredir aktif olarak kullanılıyor ve fazlasıyla tercih ediliyordu. Bu özelliğin web sürümüne de getirilmesi sonrasında olumlu yorumlar ve mesajlar şimdiden yayınlanmaya başlandı.

Doğal dil komutlarını tanıyabilecek kadar akıllı olan YouTube’un web sürümündeki sesli arama özelliği, Android ve iOS‘taki uygulaması ile aynı çalışma mantığını benimsiyor. Arama alanının sağında yer alan mikrofon simgesine tıklayarak özelliği kullanabilirsiniz. Mikrofona tıkladığınızda “dinleniyor” şeklinde bir pencere açılacak, bu pencereyi gördükten sonra konuşabilir ve istediğiniz aramayı gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak özelliği kullanmadan önce YouTube’a mikrofon izni vermeniz gerektiğini belirtelim.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap