1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. YouTube pencere içinde pencere! iOS için beklenen özellik

YouTube pencere içinde pencere! iOS için beklenen özellik


Youtube için uzun süredir beklenen özellik sonunda geliyor. Apple tarafından kısa süre önce desteklenen YouTube pencere içinde pencere özelliği bazı YouTube kullanıcıları için test edilmeye başlandı. Herhangi bir uygulamayı kullanırken başka bir uygulama üzerinde işlem yapmamıza imkan sunan bu özellik Android‘de bayadır bulunuyor.

YouTube Premium’un nimetlerinden biri olan bu özelliğin bulunmaması tam olarak talihsizlikti. Şimdi ise bu özelliğin gelecek olması haberi kullanıcıları sevindirdi.

YouTube pencere içinde pencere özelliğini iOS‘a getiriyor

YouTube pencere içinde pencere özelliği

Pencere içinde pencere, iPad kullanıcıları mevcut bulunan birkaç uygulamada iOS 9’dan beri bulunuyordu. iPhone cihazlar için de iOS 14 ile birlikte bu özelliğin geleceği anlaşıldı. YouTube da bu özelliğin önünün açılmasını fırsat bilerek eksiğini giderecek.

Twitter kullanıcılarından birinin paylaştığı videoda iPad’de YouTube pencere içinde pencerenin özelliği detaylı bir şekilde görebiliyoruz. Söz konusu özelliğin test edildiğinin kanıtı bu oluyor.

Bu özelliğin tüm YouTube kullanıcılarına ne zaman sunulacağı ile ilgili bir bilgilendirme henüz yapılmış değil. Şimdilik bir bilgilendirme yapılmasa da bu tür basit bir yeniliğin gelmesi çok uzun sürmez.

YouTube Premium Android kullanıcıları için aylık 13.99TL fiyatlandırmaya sahipken iOS kullanıcıları 16.99TL fiyatlandırmayla karşı karşıya. Aradaki bu fiyat farkı Apple’ın satın alımlardan yüzde 30 komisyon almasından kaynaklanıyor. YouTube Premium’un iOS üzerinde daha pahalı olup ekran içinde ekran desteklememesi tepkilerin nedeni olmuştu.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz..

Yorum Yap

Yorum Yap