YouTube Hızlı Arama Özelliği Duyuruldu! İşte Detaylar

YouTube Hızlı Arama Özelliği Duyuruldu! İşte Detaylar

0

Popüler video barındırma web sitesi, geçtiğimiz gün yeni bir özelliği bünyesine kattı. YouTube uygulamasına eklenen bu özellik hızlı arama olarak adlandırılmakta. Söz konusu hızlı arama özelliği her bir kullanıcının kendi ilgi alanına göre şekillenmekte. Geçtiğimiz günlerde ilk olarak AppStore’da gördüğümüz bu özellik, sonunda Youtube’ a geldi. Youtube Hızlı Arama Özelliği Duyuruldu! İşte Detaylar

Youtube Hızlı Arama Özelliği!

Geçtiğimiz gün Youtube platformuna giriş yapan kullanıcıların karşısına arama çubuğunun altında ek öneriler çıktı. Söz konusu öneriler Google’ın teknolojileri tarafından ortaya konmakta. Fakat platform üzerinden en çok izlediğiniz video konularına sizin karşınıza çıkmakta. Yeni gelen bu özelliğin amacı bizleri ekrana kitlemek ve daha çok vakit geçirebilmemiz sağlamak. Sosyal medya platformları bu konuda pek çok yeni özelliğini kullanıcılarına sunmakta. Ayrıca özellik ile ne izleyeceğinize karar vermek daha kolay bir hale gelmekte.

Haberimize konu olan özellik mobil cihazlarda da bulunmakta. Ayrıca kullanıcıların karşısına çıkan video konuları kendilerine hiç de yabancı olan şeyler değil. Algoritmanın amacı daha çok izlenen videoları sunma. YouTube’un ana sayfadaki algoritması çoğu zaman izlenen bir şeyler sunabilmekte. Fakat yakın zamanda kullanıma açılan YouTube Shorts ile de Google’ın algoritmalarla ilgili gücünü görmüştük. Görünüşe göre Google, YouTube’da daha fazla zaman geçirmesi için nedenler sunmayı isteme..

Bu özellik kullanıma yeni sunulduğundan dolayı şimdilik kişiselleştirme konusunda sorunları yaşayabilir. Ancak ilerleyen haftalarda veya aylarda beğendiğiniz ve izlediğiniz videolar arttıkça daha kaliteli bir hizmet sunulacaktır.

Peki siz bu özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir