WhatsApp’a Ortalığı Karıştıracak 3 Yeni Özellik Geliyor!

WhatsApp’a Ortalığı Karıştıracak 3 Yeni Özellik Geliyor!

0

Popüler mesajlaşma platformu Whatsapp bomba gibi bir haberle karşımızda. Gelen habere göre WhatsApp’a ortalığı karıştıracak 3 yeni özellik geliyor. Bu yeni özelikler sayesinde platformdaki gizlilik eskisine göre daha çok artacak. İşte özelliklerle ilgili detaylar;

WhatsApp’a Ortalığı Karıştıracak 3 Yeni Özellik Geliyor!

Meta’nın kurucusu Mark Zuckerberg, Facebook hesabından WhatsApp ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada, popüler anlık mesajlaşma uygulamasına gelecek yeni özellikleduyurulmakta. Gelen açıklamalara göre WhatsApp’ın artık 3 yeni gizlilik özelliği mevcut.

Platformun duyurulan ilk özelliği, tüm kullanıcıların gizlilik ve güvenliğini etkilemekte. Bildiğiniz üzere WhatsApp’ta bir kez görüntülenebilen fotoğraf ve videolar paylaşılabilmekte. Mark Zuckerberg’in açıkladığı ilk yeni özellik de bu özellikle ilgili. Yeni özellik sayesinde yalnızca tek seferlik fotoğraf ve videolar için ekran görüntüsü alma özelliği engellenebilecek. Bu sayede kullanıcının, bir kişiye attığı tek seferlik fotoğraf ve videosunun başkasının eline geçmesi engellenmekte.

İkinci yeni özellik ise gruplarla ilgili. Kullanıcılar, artık bir gruptan sessiz bir şekilde ayrılabilecekler. Yeni özellikle birlikte bir kişinin gruptan ayrıldığı sistem mesajı olarak gösterilmeyecek. Gruptan kimlerin çıktığı, sadece grup içerisindeki yeni bir bölüm aracılığı ile görüntülenebilmekte. Ayrıca bu durum da 60 gün süreyle yapılacak.

Son yeni özellik ise son görülme ile ilgili. Kullanıcılar artık son görülme zamanlarını ve çevrimiçi durumlarını rehberlerindeki yalnızca bazı kişiler için görünür yapabilecekler. Söz konusu özelliği kullanabilmek için kullanıcıların Ayarlar menüsünde yer alan Gizlilik ve Son Görülme seçeneklerini kullanmaları gerekmekte.

Peki siz bu yeni özellikler hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca söz konusu platform WhatsApp platformunu kullanmakta mısınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir