WhatsApp Snapchat Uygulamasına Benzeyen Özelliği Getiriyor!

WhatsApp Snapchat Uygulamasına Benzeyen Özelliği Getiriyor!

0

Popüler sosyal medya uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz zamanlarda Snapchat’in popüler özelliğini Android kullanıcıları için getirmişti. Platform şimdi de aynı özelliği iOS için getirmek için çalışmalara başladı. WhatsApp Snapchat Uygulamasına Benzeyen Özelliği Getiriyor!

WhatsApp Snapchat Uygulamasına Benzeyen Özelliği Getiriyor!

WhatsApp Snapchat Uygulamasına Benzeyen Özelliği Getiriyor!

Mesajlaşma uygulaması denildiğinde ilk akla gelenlerden biri olan WhatsApp,  iOS platformu için Snapchat benzeri bir özelliğin denemelerini yapmakta. Söz konusu olan özelliğin sayesinde gönderilen fotoğraflar ve videolar bir kez görüntülenebilmekte. WABetaInfo‘nun haberine göre, yakın zamanda Android beta test kullanıcılarına sunulan özellik, 2.21.140.9 sürümüyle iOS beta kullanıcılarını için de aktif olacak. Ayrıca uygulama içi bildirim sisteminde yenilik yapılması planlanmakta.

Söz konusu özellik sayesinde  görüldükten sonra kendini yok eden fotoğraf ve videolar göndermek için Snapchat’teki özellik kullanılabilmekte. Fakat diğer platform Snapchat uygulamasının aksine, WhatsApp alınan ekran görüntüsü bildirimini göstermemekte. Ayrıca beta sürümünde aktif olan başka bir özellik, yeniden tasarlanmış bir uygulama içi bildirimi olmakta. Söz konusu olan güncelleme ile kullanıcılar bildirim başlığında resimvideoGIF ve çıkartma olarak daha fazla ayrıntı görebilmekteler.

Ancak WhatsApp beta test kullanıcıları, özelliği TestFlight‘tan güncelledikten sonra, yeni özelliği istedikleri şekilde deneyebilmekteler. Fakat uygulamanın bu özellikleri herkese açık şekilde yayınlayacağının tarihi belli olmamakta. Lakin gelen tahminlere göre  beta test aşamasında olduğu için fazla uzun süremeyeceği bilinmekte.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? WhatsApp uygulamasını kullanıyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir