WhatsApp Sepetler Özelliği Nedir? İşte Detaylar

WhatsApp Sepetler Özelliği Nedir? İşte Detaylar

2

Alışverişe odaklanmış olan WhatsApp bu yöndeki hamlelerine son sürat devam ediyor. Popüler uygulama yeni duyurduğu WhatsApp sepetler özelliği ile adeta bir mağaza tezgahına dönüşüyor. Mesajlaşma uygulaması kısa süre önce yayınladığı blog yazısı ile söz konusu özelliğin detaylarını açıkladı.

WhatsApp Sepetler özelliği hakkında bilmeniz gerekenler

WhatsApp Sepetler özelliği geldi

Koronavirüsünde etkisiyle insanlar genel olarak daha fazla çevrim içi alışverişe başlamış durumda. Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp da bundan dolayı olsa gerek Sepetler adı verilen özelliğini duyurdu. WhatsApp özellik için şu şekilde bir tanımlama yapıyor:

WhatsApp, hızlı bir şekilde, ürünler hakkında konuşmak ve satışları koordine etmek için kullanılan bir mağaza tezgahına dönüşüyor. Kataloglar kullanıcıların sunulan ürün ve hizmetleri kolayca görmelerine olanak tanıdı ve işletmelerin belirli ürünlerle ilgili sohbetlerini düzenlemelerine yardımcı oldu. Sohbetler üzerinden her geçen gün daha fazla alışveriş yapılırken, satın alma ve satış deneyimini daha da kolaylaştırmak istiyoruz.

Bugünden itibaren WhatsApp’ta sepetler özelliğini sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Sepetler; yerel restoranlar veya giyim mağazaları gibi genellikle aynı anda birden çok ürün satan işletmelere mesaj gönderirken kullanılabilecek ideal bir özellik. Sepetler sayesinde kullanıcılar, kataloglara göz atıp birden çok ürün seçebiliyor ve siparişlerini işletmeye tek bir mesaj olarak gönderebiliyorlar. Böylece işletmelerin siparişlerle ilgili soruları takip etmeleri, müşterilerden gelen istekleri yönetmeleri ve satışları sonuçlandırmaları kolaylaşıyor.

Popüler platform, Sepetler özelliğinin kullanımı hakkında yorum yaptı ve oldukça kolay olduğunu dile getirdi. Kullanıcıların diledikleri ürünleri bulup ”sepete ekle” seçeneğine tıklamalarının yeterli olacağı söyleniyor. Kullanıcı yaptığı işlemi tamamladığında sepeti işletmeye mesaj olarak gönderebiliyor.

Söz konusu bu yeni özellik ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. başarılar barış bey.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir