Vivo Türkiye’de Akıllı Telefon Üretimine Başlıyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Vivo Türkiye’de Akıllı Telefon Üretimine Başlıyor!

+ - 0

Vivo, Çin’in popüler akıllı telefon üreticilerinden biri olarak adından bahsettirmekte. Kısa süre önce Gebze’de kurduğu fabrika ile Made in Turkey etiketi ile akıllı telefon üretme durumu mevcut. Xiaomi ve Oppo’dan sonra Türkiye içerisinde üretime başlıyor. Çinli teknoloji devi Vivo’nun fabrikası Gebze Güzeller OSB’de önceden VRM Plus tarafından kullanılan 13 bin metrekarelik bir alanda yer almakta. Vivo Türkiye’de Akıllı Telefon Üretimine Başlıyor!

Vivo Türkiye’de Akıllı Telefon Üretimine Başlıyor

Vivo Türkiye'de Akıllı Telefon Üretimine

Haberlere göre Çin merkezli dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Vivo üretim hazırlıklarında sona geldi. Şirket uzun süredir bu konu ile ilgili hummalı bir çalışma gerçekleştirmekteydi.

Teşvik belgesini Şubat ayında alan şirket, 25 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirmekte. Bunun yanında Vivo Mobile yetkilileri, halen daha deneme üretimi yapmakta olduklarını belirtti. Ayrıca tam kapasite ile üretim Mayıs ayının ilk haftası olması planlanmakta.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, banddan çıkması beklenen ilk telefonu kamuoyuna duyurması planlanmakta. Diğer üreticilerde bu durum bu şekilde olmuştu. Ayrıca Vivo içinde bu şekilde planlamalar yapıldığı haberleri mevcut.

İki yıl içerisinde tüm aşamaları tamamlaması planlanmakta. Vivo Türkiye üretim fabrikası yatırımı kademeli olarak hayata geçecek. Dünyanın en büyük 5. akıllı telefon üreticisi olan Vivo, İnönü Mahallesi, Ebulfez Elçibey Sokak, 13 numaradaki binada yer alan ve öncesinde VRM Plus’a ait olan tesisleri kiraladıktan sonra cep telefonu üretimine uygun hale getirmek üzere inşaat çalışmaları başladı.

Peki yaşanan bu gelişmeler ile ilgili siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap