Twitter’ın Tasarımında Büyük Değişiklik Oluyor!

Twitter’ın Tasarımında Büyük Değişiklik Oluyor!

0

Popüler sosyal medya uygulaması Twitter yeni bir haberle geldi. Yayınladığı yeni güncelleme ile birlikte tasarımında değişiklik yaptı. Şirketin amacı kullanıcılarına daha sade bir deneyim yaşatmak. Twitter’ın Tasarımında Büyük Değişiklik Oluyor!

Twitter’ın Tasarımında Büyük Değişiklik Oluyor!

Twitter’ın Tasarımında Büyük Değişiklik Oluyor!

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter yeni bir güncelleme yayınladı. Söz konusu olan güncellemede bazı tasarım değişiklikleri yer aldı. Yeni eklentiler, sosyal platform uygulamasının tüm platformlarındaki sürümlere yayınlandı. Kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan güncelleme ile, yeni yazı fontu da kullanılabilir hale gelmekte. Ancak yapılan değişiklikler sadece font kısmı ile sınırlı olmamakta. Ayrıca uygulamaya ince renk ayarları ve bazı yüksek kontrastlı tuş eklemeleri eklendi.

Yapılan yeni güncellemede en büyük değişiklik yazı fontu olmakta. Ocak ayında “Chirp” adında yeni düzenine sahip olan uygulama, geliştirmelerin ardından kullanıcılarına sunma kararını aldı. Ayrıca Android, iOS ve masaüstü versiyonlarına sunulan güncelleme ile ilgili Twitter üzerinden de bazı notlar paylaşıldı:

”Çok fazla görsel dağınıklığı temizledik. Artık daha az gri bir arka plan ve gereksiz çizgiler var. Ayrıca metnin okunmasını kolaylaştırmak amacıyla, gerekli alanları büyüttük. Bu görsel eklenti, Twitter size ve söyleyeceklerinize odaklandığı için sadece bir başlangıçtır.”

Söz konusu olan uygulamanın amacı kullancılarına daha sade ve erişilebilir bir deneyim sunmak. Ayrıca platform, batı dillerinin yazım kurallarına uygun olarak sıralanacağını belirtmekte. Bu sayede de okumanın kolaylaşacağını eklemekte. Ancak diğer dil aileleri için henüz bir gelişme mevcut değil.

Ayrıca renk paletinde de değişikliğe gideceğinin sinyalini veren Twitter, maviyi azaltmakta. Uygulamanın bilindik rengi, artık daha az kullanıcılarının karşısına çıkacak. Ayrıca uygulamanın yakın gelecekte, yeni renk seçeneklerini kullanıcılarına sunacağı iddia edilmekte.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ayrıca Twitter uygulamasını kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir