Twitter Spaces Masaüstü Tarayıcı Desteği Geliyor

Twitter Spaces Masaüstü Tarayıcı Desteği Geliyor

0

Şirket 2-3 ay öncesinden test etmeye başladığı özelliğini Android ve iOS kullanıcıları için aktif etmişti. Söz konusu yeni özelliğini masaüstü ve mobil tarayıcılar için de aktif olacağı belirtilmekte. Sizlerin de bildiği üzere Space ile para kazanılabilme durumu mevcut. Twitter Spaces masaüstü tarayıcı desteği geliyor!

Twitter Spaces masaüstü tarayıcı desteği geliyor

Twitter Spaces masaüstü tarayıcı desteği geliyor

İçerisinde bulunduğumuz 2021 yılının en popüler uygulaması haline gelen Clubhouse, pek çok sosyal medya uygulamasını bu konuda adım atmaya zorladı. Ayrıca Twitter, Clubhouse alternatifi olarak Space özelliğini duyurmuştu. Şimdi ise çok daha fazla kullanıcıyı kapsamak adına çalışmalarını sürdürmekte.

Popüler platform, kullanıcıların daha fazla etkileşim sağlayabilmesi adına Space özelliği ile para kazanılabileceğini açıklamıştı. Bugün Space’in web ve mobil tarayıcılarda da kullanılabilir hale geldiğini belirten şirket, özelliğin henüz Beta aşamasında olduğunun altını çizdi. Tama olarak ne zaman hazır olacağı ise şimdilik merak konusu.

Anlık olarak Twitter web aracılığı ile Space odası oluşturulabilmesi mümkün değil. Kısa süre sonra mobil uygulamalarda olduğu gibi 600 takipçi sınırına ulaşan kullanıcılar web arayüzü üzerinden Space odası oluşturabilecek.

Şirket, şimdilik kullanıcı arayüzü ve erişilebilirlik konularına yoğunlaştıklarını belirtti. Firma ayrıca zamanlanmış Space odaları için hatırlatma özelliğini de aktif ettiklerini açıkladı. İlerleyen günlerde daha farklı özelliklerin geleceği konuşulmakta.

Peki bu konu hakkında siz ne düşünmektesiniz? Ayrıca Twitter’ın bu özelliğini daha önce kullandınız mı? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir