Twitter Metin Düzenleyici iOS İçin Geliştirildi
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Twitter Metin Düzenleyici iOS İçin Geliştirildi

+ - 0

Twitter, atmış olduğu adım ile beraber yeni güncellemeleri sayesinde pek çok yeni düzenlemeyi bünyesine taşıyor. Geçtiğimiz aylarda Fleets’e kavuşan Twitter, şimdi de geliştiricilerin memnun kalacağı düşünülen bir hamle yapıyor. Twitter Metin Düzenleyici(Twitter Text Editor) olarak adlandırdığı API(Application Programming Interface)’yi duyurdu. Popüler sosyal medya platformu bu adım ile birlikte kullanıcı memnuniyetini arttırmayı hedefliyor.

iOS geliştiricileri için sunulan Twitter Metin Düzenleyicisi bazı zamanlarda karmaşık hale gelebilecek düzenlemeleri kolaylaştırmak adına açık kaynaklı olarak sunuluyor.

Twitter Metin Düzenleyici iOS

iOS geliştiricileri için Twitter Metin Düzenleyici

Sözdizimi vurgulama ve metin içeriği filtreleme tarzında geliştiricilerin aklını bulandıracağı düşünülen yaygın metin düzenleme sorunlarına çözüm bulmayı amaçlıyor. Yeni duyurulan bu araç, Twitter dışındaki iOS geliştircilerinin uygulamalarına güçlü metin düzenlemesi eklemesi için sunuluyor.

Söz konusu araç açık kaynaklı bir yazılımken Twitter geliştiricilerinin Tweet ve Fleets gibi özellikleri için kullanım kolaylığı sağlıyor. Metin düzenleyici bu araç API temelde pek çok kolaylığı içinde bulunduruyor.

Açık kaynaklı bir yazılım olan araç, Twitter gelişticilerinin Tweet ve Fleets gibi özelliklerinde kullanılıyor. Metin düzenleyici API temelde pek çok kolaylığı beraberinde getiriyor. Twitter Metin Düzenleyicisi’nin temsilci tabanlı API’leri, birçok yaygın UIKit API’sine benzer olacak şekilde tasarlandığı aktarılıyor. Bu sayede sağlam özniteliği olan güncelleme mantığı, ek metin düzenleme etkinlikleri, metin girişleri için güvenli işleme gibi pek çok özelliği de bünyesinde barındırıyor.

Twitter’ın sunduğu yeni araç ile ilgili bütün GitHub kaynak kodları bu bağlantıda yer alıyor. Peki söz konusu bu özellik ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap