Twitch Türkiye Abonelik Ücreti Düştü! İşte Yeni Ücret

Twitch Türkiye Abonelik Ücreti Düştü! İşte Yeni Ücret

0

Son zamanlarda Türkiye’de de popüler olan yayın platformu Twitch, Türk kullanıcılarını sevindiren bir haber ile geldi. Sevindirici haber ile gelen platformda artık abonelik ücretleri daha düşük olacak. Twitch Türkiye Abonelik Ücreti Düştü! İşte Yeni Ücret

Twitch Türkiye Abonelik Ücreti Düştü! İşte Yeni Ücret

Twitch Türkiye Abonelik Ücreti Düştü! İşte Yeni Ücret

Önceden oyun yayınları ile popülerliğini ele alan, şu anda da oyun ile sınırlı kalmayıp birden fazla içeriğe sahip olan yayın platformu Twitch güzel bir haber paylaştı. Popülaritesini arttırmak ve bünyesindeki yayıncıları desteklemek için fiyat politikasında değişiklik yaptı. Fakat aldığı söz konusu karar ile Twitch, Türkiye ve Meksika’da fiyatları düşürdü.

Son zamanlarda yapılan zamlardan bıkan Türk halkı için Twitch’in yaptığı bu hamle yüzleri güldürdü. Alınan bu karar ile platformun başarısına başarı katacağı tahmin ediliyor.

Twitch Türkiye Abonelik Ücreti Değişti

Daha önceki zamanlarda abonelik fiyatları her ülkedeki kullanıcı için eşitti. Fakat artık izleyicilerin abonelik fiyatları, yaşadıkları yere ve ödeme yöntemlerine göre belirlenecek. Söz konusu olan yeni fiyatlandırma programı ilk olarak 20 Mayıs 2021’de Meksika ve Türkiye’de başlayacak.

Türkiye için yeni abonelik fiyatı 9.90 TL oldu ve yeni fiyat 20 Mayıs 2021 tarihi itibari ile geçerli olacak. Meksika ve Türkiye’yi, 2021’in 3. çeyreğinden itibaren Asya, Latin Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa’daki çoğu ülke takip edecek.

Twitch tarafından yapılan resmi açıklama şu şekilde;

“Bir izleyicinin abonelik fiyatı, yaşadıkları yere ve Twitch ödeme yöntemini belirledikleri yere bağlı olacak. Bu fiyatlandırma modelini, nerede yaşıyorlarsa yaşasın izleyiciler için fiyatların uygun şekilde ayarlanmasını sağlamak için tasarladık. Ayrıca içerik oluşturucular için bu, kanallarındaki bazı izleyicilerin farklı fiyatlar görebileceği anlamına gelir.

Bu değişiklik, her yerdeki içerik oluşturucuların topluluklarını büyütmelerini kolaylaştırırken, izleyicilerin desteklerini göstermelerini ve reklamsız görüntüleme (içerik oluşturucu tarafından etkinleştirildiğinde), özel kanal ifadeleri, alt görev rozetleri gibi abone avantajlarına erişmelerini daha uygun hale getirecek. Türkiye (9,90 TL) ve Meksika’daki (48 Peso) yeni fiyatlar önemli fiyat düşüşlerini yansıtıyor.”

Peki siz bu yeni fiyat hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir