1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Turkcell ve Vodafone’nun Tavan Tarife Fiyatları Belli Oldu!

Turkcell ve Vodafone’nun Tavan Tarife Fiyatları Belli Oldu!


Vodafone ve Turkcell için uygulanan  “Mobil Elektronik Haberleşme Hizmetleri Azami Ücret Tarifesi”nin yeni dönem limiti açıklandı. Şirketler artık BTK’nın belirlediği tavan fiyatın üzerinde faturalandırma yapamayacak. Turkcell ve Vodafone’nun Tavan Tarife Fiyatları Belli Oldu!

Turkcell ve Vodafone’nun Tavan Tarife Fiyatları Belli Oldu!

Turkcell ve Vodafone'nun Tavan Tarife Fiyatları Belli Oldu!

Vodafone ve Turkcell, Türkiye merkezli teknolojik iletişim operatör şirketleri olarak karşımızdalar. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), 2018 yılından beri Turkcell ve Vodafone için tavan fiyat uygulamasının yeni limitlerini açıkladı. Söz konusu açıklamalar operatör kullanıcılarını ilgilendirmekte. Kullanıcılar sabit ya da mobil hatları aradıklarında yurt içinde dakikası 87,53 kuruş, yurt dışında dakikası 8 lira 70 kuruş ödeyecekler. Ancak bu yeni karar sadece bu iki operatör için geçerli. Türk Telekom için geçerli olmamakta.

BTK, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı “Mobil Elektronik Haberleşme Hizmetleri Azami Ücret Tarifesi” için yeni fiyatları belirlemekte. Artık Turkcell ve Vodafone kullanan tüketicilerin fahiş fiyatlardan korunması sağlanmakta. Ayrıca Türk Telekom daha önceki yıllarda açtığı davayı kazandığı için söz konusu durumda yer almamakta.

Ancak 2021-2022 dönemi için belirlenen tarifeler sadece sesli aramaları kapsamamakta. Mesajlaşma ve bir aramayı açıp hemen kapatma gibi hizmetler de yeni fiyatlara dahil. Artık kısa mesaj ücreti en fazla 62,91 kuruş, yurtdışı kısa mesaj ücreti ise en fazla 1 lira 54 kuruş olmakta. İsim değiştirmek isteyen tüketiciler 11,33 lira, bir hattı kendi üzerine almak isteyen tüketicilerse 16,58 lira ödeyecekler. Numara değiştirmenin bedeli en fazla 37,82 lira olmakta.

Söz konusu yeni tarifeler 1 Ekim itibarıyla yürürlüğe girdi. Kısacası kullanıcılar önümüzdeki en az 1 yıl boyunca belirlenen fiyatlar üzerinden ödeme yapacaklar. Her iki operatör de söz konusu tarifenin üzerinde ücret uygulayamayacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Turkcell veya Vodafone operatörlerini kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap