TOGG İçin Yeni Video! 1 Yılda Neler Yapıldı?
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

TOGG İçin Yeni Video! 1 Yılda Neler Yapıldı?

+ - 0

Tam olarak bir yıldır yerli otomobil için çalışmalar ve geliştirmeler devam ediyor. TOGG’un sosyal medya hesaplarından bugün saat 11.00’da yerli otomobil için son bir yılda neler yapıldığını gösteren bir video paylaşıldı. Ar-Ge faaliyetlerinden tesislere kadar yapılan çok sayıda araştırma ve hamleler yerli otomobile duyulan heyecanı üst seviyelere çıkarttı. TOGG için yeni video resmi hesaplardan yayınlandı.

TOGG için yeni video! Bir yılda neler yapıldı?

TOGG için yeni video

Türkiye’nin yeni yerli otomobili TOGG, kısa süre önce sosyal medya hesapları üzerinden videolu paylaşım yaptı. Bu paylaşım ile bir yıldır üzerinde çalışılan yerli otomobilde gelinen noktayı net bir şekilde ortaya koydu. #YeniLigde1Yıl etiketi ile TOGG’un yaptığı paylaşımlar takipçiler tarafından fazlasıyla beğenildi.

Batarya teknolojisi için Farasis ile niyet mektubu imzalayan TOGG, ülkemizin binek araçlar için batarya üretecek 6. ülke olmasına katkıda bulundu. Bunun yanında Nikel oranı zengin batarya üzerinde çalışan ekip, menzil avantajını da başarıyla elde etti. Yenilikçi hücre geliştirme ve ülkemizde üretim için de adım atan TOGG, elektrikli araçlarının batarya sistemi konusunda oldukça iddialı.

Elektrikli araçların teknik özellikleri ve donanım listesini oluşturan ekip, elektrik mimarisi ve güç aktarım organı tasarım gibi konuları da tamamladı. Aynı zamanda sanal paketleme, ergonomi, performans ve güvenlik simülasyonları haricinde ileri sürücü destek sistemi ve bağlantılılık mimarisi de oluşturuldu.

Yüzde 75’i Türkiye’de olmak üzere 104 tedarikçi ile anlaşma sağlayan TOGG, elektronik ve savunma sanayindan tedarikçileri de mobilite ekosistemine dahil etti.

TOGG, dün öğlen saatlerinde 27.12.2020 bekleyin diyerek bir paylaşım yapmıştı ve 27 Aralık saat 11.00’da beklenen haber sosyal medya hesaplarında paylaşıldı. Söz konusu videolu paylaşım ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap