TikTok’un Yeni Akımı Yasaklandı ve Videolar Silindi!

TikTok’un Yeni Akımı Yasaklandı ve Videolar Silindi!

0

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Tiktok’un milyonlarca kullanıcısı mevcut. Hem mevcut kullanıcıların aktif olmaları hem de yeni kullanıcıların gelmesini sağlamak için yeni akımlar gelmekte. Ancak bu sefer viral haline gelen meydan okumayı platform yasakladı. TikTok’un Yeni Akımı Yasaklandı ve Videolar Silindi!

TikTok’un Yeni Akımı Yasaklandı ve Videolar Silindi!

TikTok'un Yeni Akımı Yasaklandı ve Videolar Silindi!

Popüler platform Tiktok’un içinde binlerce akım mevcut. Ayrıca her geçen gün ise yeni akımlar platform içine eklenmekte. Son olarak ise ‘milk crate challenge‘ adı verilen süt sandıklarının üzerinden atlama temalı meydan okuma viral oldu. Diğer sosyal medya kullanıcıları da bu akımı kendilerine göre uyarladılar. Ancak çekilen videolara bakıldığı zaman söz konusu olan akımın sonu pek iyi bitmemekte.

Son günlerde söz konusu olan akımla ilgili paylaşılan videolarda insanların yaralandıkları bilinmekte. Her akımda olduğu gibi bu akımda da akıma katılan kişi sayısı her geçen gün artmakta. TikTok platformu bu duruma engel olmak için trend olan hashtag’i bünyesinden sildi. Şu anda kullanıcılar konu ile ilgili videolara erişim sağlayamıyorlar.

TikTok tehlikeli videolarının silinmesi üzerine TechCrunch‘a şu açıklamaları söyledi; Tiktok, tehlikeli eylemlere teşvik eden ya da yücelten içerikleri yasaklamakta. Bu tür içerikleri caydırmak için de videoları kaldırmakta Bununla da sınırlı kalmayıp arama sonuçlarını Topluluk Kuralları sayfasına yönlendiriyor. Herkesi çevrimiçi ya da çevrimdışı hareketlerinde dikkatli olmaya teşvik ediyoruz.

Videoların TikTok‘tan silinmesine karşın, daha önceki zamanda videoyu kaydeden kişiler mevcut. Aşağıda yer alan videoda video sahibinin kolunu mermere vurduğu görülmekte. Bu sayede söz konusu akımın tehlikesini insanlar anlayabilirler.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca TikTok platformunu kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir