1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. TikTok Yeni CEO’sunu Duyurdu! İşte Detaylar

TikTok Yeni CEO’sunu Duyurdu! İşte Detaylar


Son zamanların popüler sosyal medya platformu TikTok yeni CEO‘su ve COO‘suna karar verdi. Uygulamanın o dönemki CEO’su, ABD Başkanı Donald Trump‘ın uygulamayı yasaklamakla tehdit etmesi yüzünden görevi bırakmıştı. TikTok Yeni CEO’sunu Duyurdu! İşte Detaylar

TikTok Yeni CEO’sunu Duyurdu! İşte Detaylar

TikTok Yeni CEO’sunu Duyurdu! İşte Detaylar

Eski CEO’su Kevin Mayer‘in görevi bırakmasından sonra geçici bir yönetim kuruluyla yönetime devam ediyordu. Ancak Cuma günü yapılan açıklama ile şirket, yeni CEO ve COO’sunu duyurdu.

Söz konusu açıklamaya göre ByteDance‘ın finans direktörü olan Shouzi Chew, yeni TikTok CEO’su olacak. Chew ek olarak ByteDance‘daki CFO görevini de sürdürecek. Bir süredir platformun başında olan Vanessa Pappas, TikTok’un baş işletme görevlisi (COO) olarak kariyerine devam edecek.

Pappas, Los Angeles’ta kalmaya devam edecek. Yeni CEO Chew ise Singapur’daki ofisinden çalışmalarına devam edecek.

Pappas basın açıklamasında TikTok’un yolcuğunun yeni başladığını söylerken, ByteDance CEO’su Yiming Zhang da şu ifadeleri kullandı:

“Shouizi ve Vanessa’nın liderlik ekibi, sürekli büyüme için zemin hazırlıyor. Shou, ilk yatırımcılarımızdan biri olan ve on yıl boyunca teknoloji sektöründe çalışan bir ekibe liderlik ederek şirket ve endüstri hakkında derinlemesine bilgi getiriyor. Kendisi yönetim ve uzun vadeli iş girişimleri gibi alanlara odaklanarak ekibe derinlik katacak.”

Söz konusu olay ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 5 ay önce

    ceo olmak hayalim .d

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir