Tesla Roadster Üretimi Ertelendi! Yeni Tarih Açıklandı

Tesla Roadster Üretimi Ertelendi! Yeni Tarih Açıklandı

2

Otomobil sektöründe hızla büyümeye ve gelişmeye devam eden Tesla, kısa süre önce bazı araçlarını güncelleyerek sınırları üst noktalara çıkarttı. Piyasaya sürülmesi beklenen iki araç bulunmakta. Bunlardan ilki tasarımı ile göz kamaştıran Cyberturk diğeri ise arka koltukları olmayan sunduğu hızlar ile heyecanı artıran Roadster modeli. Tesla Roadster üretimi ertelendi!

Tesla Roadster üretimi ertelendi

Roadster, 2017 yılında resmen. 200 bin dolar fiyat etiketi bulunan aracın, 2020 yılında seri üretime girmesi beklentisi vardı. 2020 yılını geride bırakırken bu zaman kadar resmi bir açıklama gelmemişti. Fakat Elon Musk sonunda beklenen açıklamayı yaptı.

Tesla Roadster üretimi ertelendi

Elon Musk, bir kullanıcının Roadster’a ne oldu? sorunsuna yanıt verdi. Üç motorlu sürüş sistemi ve daha gelişmiş batarya çalışması nedeniyle aracın çıkışının geciktiğini belirtti. Ayrıca yaz aylarının sonuna doğru seri üretim prototipi modelin hazır olacağı söylenmekte. Üretimin ise önümüzdeki yıl başlayacağını açıkladı.

2022’den önce Tesla Roadster yollara inmeyecek. Tabi bu gecikme Roadster’in müthiş özelliklere sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor: 0’dan 100 km hıza 1.9 saniye gibi kısa bir sürede ulaşabilen Roadster’in maksimum hızı 400 km/s seviyesine ulaşacak. Etkileyici diğer detay ise aracın tek şarj ile 1000 km civarında bir menzili var.

Elon Musk’ın sahip olduğu Tesla’nın, üretime soktuğu elektrikli otomobiller ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. BU SİTENİN FAVORİ VİDEOLARINDAN OLAN ARABA YAYINLARINI BÜYÜK BİR ZEVK İLE OKUYORUM

 2. 30 Ocak 2021

  Harika gerçekten keşke alma imkanımız olsa ama biz anca izleriz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir