1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Tesla Roadster Üretimi Ertelendi! Yeni Tarih Açıklandı

Tesla Roadster Üretimi Ertelendi! Yeni Tarih Açıklandı


Otomobil sektöründe hızla büyümeye ve gelişmeye devam eden Tesla, kısa süre önce bazı araçlarını güncelleyerek sınırları üst noktalara çıkarttı. Piyasaya sürülmesi beklenen iki araç bulunmakta. Bunlardan ilki tasarımı ile göz kamaştıran Cyberturk diğeri ise arka koltukları olmayan sunduğu hızlar ile heyecanı artıran Roadster modeli. Tesla Roadster üretimi ertelendi!

Tesla Roadster üretimi ertelendi

Roadster, 2017 yılında resmen. 200 bin dolar fiyat etiketi bulunan aracın, 2020 yılında seri üretime girmesi beklentisi vardı. 2020 yılını geride bırakırken bu zaman kadar resmi bir açıklama gelmemişti. Fakat Elon Musk sonunda beklenen açıklamayı yaptı.

Tesla Roadster üretimi ertelendi

Elon Musk, bir kullanıcının Roadster’a ne oldu? sorunsuna yanıt verdi. Üç motorlu sürüş sistemi ve daha gelişmiş batarya çalışması nedeniyle aracın çıkışının geciktiğini belirtti. Ayrıca yaz aylarının sonuna doğru seri üretim prototipi modelin hazır olacağı söylenmekte. Üretimin ise önümüzdeki yıl başlayacağını açıkladı.

2022’den önce Tesla Roadster yollara inmeyecek. Tabi bu gecikme Roadster’in müthiş özelliklere sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor: 0’dan 100 km hıza 1.9 saniye gibi kısa bir sürede ulaşabilen Roadster’in maksimum hızı 400 km/s seviyesine ulaşacak. Etkileyici diğer detay ise aracın tek şarj ile 1000 km civarında bir menzili var.

Elon Musk’ın sahip olduğu Tesla’nın, üretime soktuğu elektrikli otomobiller ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Medet Kepece

    BU SİTENİN FAVORİ VİDEOLARINDAN OLAN ARABA YAYINLARINI BÜYÜK BİR ZEVK İLE OKUYORUM

  2. Enescan Buruk
    8 ay önce

    Harika gerçekten keşke alma imkanımız olsa ama biz anca izleriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir