Spotify’den Podcastler İçin Güncelleme Geldi!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Spotify’den Podcastler İçin Güncelleme Geldi!

+ - 0

Rakip olan diğer müzik platformları gibi Spotify da kendini geliştirmeye devam ediyor. Popüler platform Spotify, podcastler için önemli olan bir güncellemenin geleceği bilgisini verdi. Söz konusu Şirket güncelleme önümüzdeki haftalarda gelecek. Spotify’den Podcastler İçin Güncelleme Geldi!

Spotify’den Podcastler İçin Güncelleme Geldi!

Spotify’den Podcastler İçin Güncelleme Geldi!

Spotify, podcastlerde metne dönüştürme özelliğini beta sürümü olarak gelecek haftalarda iOS ve Android‘de olacağını söyledi. Önümüzdeki haftalarda bazı özel ve orijinal programların otomatik olarak metne dönüştürüleceğinin müjdesini verdi. Ayrıca şirket, podcast için bu yeniliği sunan ilk uygulamalardan biri olacak.

Söz konusu olan yeni özellik kullanıcılara podcastleri sesli dinleme veya konuşma metni olarak okuma olanağı sunmakta. Özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar metne dokunacaklar. Gelen açıklama doğrultusunda, özelliğin kısa zamanda tüm podcastlerde etkinleştirileceği bilgisi geldi.

Yeni gelen özelliğe ek olarak, dünden itibaren düğme renklerinde, metin biçimlendirmesinde ve boyut olarak görsel değişikliklere sahip olmakta. Şirket bu yenilikler ile görme ve duyma engelli kişilerin uygulamayı daha rahat kullanmasını amaçlamakta.

Ayrıca iOS kullanıcıları, ayarlardan metin boyutunu çok daha büyük hale getirebilir. Bu özelliği aktif etmek için  Ayarlar> Erişilebilirlik‘e gidip Ekran ve Metin Boyutu seçeneğine dokunmak yeterli olmaktadır. Bu sekmeden iOS kullanıcıları, metinleri istedikleri şekilde büyütebilirler.

Peki siz bu güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Spotify kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap