Spotify’den Podcastler İçin Güncelleme Geldi!

Spotify’den Podcastler İçin Güncelleme Geldi!

0

Rakip olan diğer müzik platformları gibi Spotify da kendini geliştirmeye devam ediyor. Popüler platform Spotify, podcastler için önemli olan bir güncellemenin geleceği bilgisini verdi. Söz konusu Şirket güncelleme önümüzdeki haftalarda gelecek. Spotify’den Podcastler İçin Güncelleme Geldi!

Spotify’den Podcastler İçin Güncelleme Geldi!

Spotify’den Podcastler İçin Güncelleme Geldi!

Spotify, podcastlerde metne dönüştürme özelliğini beta sürümü olarak gelecek haftalarda iOS ve Android‘de olacağını söyledi. Önümüzdeki haftalarda bazı özel ve orijinal programların otomatik olarak metne dönüştürüleceğinin müjdesini verdi. Ayrıca şirket, podcast için bu yeniliği sunan ilk uygulamalardan biri olacak.

Söz konusu olan yeni özellik kullanıcılara podcastleri sesli dinleme veya konuşma metni olarak okuma olanağı sunmakta. Özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar metne dokunacaklar. Gelen açıklama doğrultusunda, özelliğin kısa zamanda tüm podcastlerde etkinleştirileceği bilgisi geldi.

Yeni gelen özelliğe ek olarak, dünden itibaren düğme renklerinde, metin biçimlendirmesinde ve boyut olarak görsel değişikliklere sahip olmakta. Şirket bu yenilikler ile görme ve duyma engelli kişilerin uygulamayı daha rahat kullanmasını amaçlamakta.

Ayrıca iOS kullanıcıları, ayarlardan metin boyutunu çok daha büyük hale getirebilir. Bu özelliği aktif etmek için  Ayarlar> Erişilebilirlik‘e gidip Ekran ve Metin Boyutu seçeneğine dokunmak yeterli olmaktadır. Bu sekmeden iOS kullanıcıları, metinleri istedikleri şekilde büyütebilirler.

Peki siz bu güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Spotify kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir