Sosyal Medya Devlerinden Trump Kararı! İşte Detaylar

Sosyal Medya Devlerinden Trump Kararı! İşte Detaylar

0

Eski ABD başkanı Donald Trump 2020 yılı kasım ayında gerçekleşen seçimi kaybetmişti. O zamanlar sosyal medya yasağı alan Trump’un halen yasağı sürüyor. Trump, Twitter ve Facebook gibi platformlardan başkent baskınından sorunlu tutulduğu için yasaklandı. Tahminlere göre kısa zaman içinde bu platformlara geri dönecek gibi durmuyor. Sosyal Medya Devlerinden Trump Kararı! İşte Detaylar

Eski başkan yasaklardan sonra kendi sitesini kurma kararı almıştı. Ayrıca aldığı bu kararı geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdi. Kurduğu site Twitter’a çok benzemekte.” donaldjtrump”ı kuran Trump halen daha engelleri atlatabilmiş değil.

Sosyal Medya Devlerinden Trump Kararı! İşte Detaylar

Sosyal Medya Devlerinden Trump Kararı! İşte Detaylar

Twitter geçtiğimiz şubat ayında Donald Trump’ı kalıcı olarak engellediğini açıklamıştı. Söz konusu açıklama sonrasında bile milyonlarca takipçisi bulunan Trump’ın Twitter’a dönmesi beklenmekteydi. Fakat kısa süre önce yaşanan gelişmeyle beraber olayın böyle olmadığı gün yüzüne çıktı. Sosyal medya devi Twitter geçtiğimiz günlerde donaljturmp sitesinden paylaşım yapan hesapları kapattı. Geçtiğimiz haftalarda farkedilen bu hesaplar kurulan siteden Trump’ın yazılarını alarak Twitter’da paylaşıyorlar. Eski başkan ile ilgili paylaşım yapan hesaplar troll ordusu olarak düşünülmekte Çünkü hesapların ekstra bir etkileşime girdiği gözlenmemekte.

Söz konusu troll hesaplarla ilgili Twitter’ın atmış olduğu adıma bakılırsa olursa Trump’ın dönüşü pek mümkün değil. Geçtiğimiz günlerde bu olaya benzer olarak Instagram ve Facebook’da da Trump konusu gündeme geldi. Ancak gözetim kurulu platformun Trump’ın hesabını askıya alma kararını onayladı. Kısacası eski ABD Başkanı’nın kesin olarak platformlara 6 ay daha girme durumu yok.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Eski ABD Başkanı’nın sosyal medya hesaplarının kapatılması sizce mantıklı mı’ Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir