Whatsapp Son Görülme Kapatma Veya Sabitleme
 1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya Haberleri

Whatsapp Son Görülme Kapatma Veya Sabitleme

0

Whatsapp uygulaması günümüzde en aktif olarak kullanılan mesajlaşma uygulaması oldu. Bu uygulama da bazen birilerine görüldü atmadan mesajları okumak, Whatsapp uygulamasında olsak bile yine de çevrim dışı yapmak veya son görülme saatinizi sabitlemek istemişsinizdir. Bunları yapmak cidden artık çok kolay oldu. Benim dediklerimi yapın ve Whatsapp uygulamasından tamamen gizlenin.

Son Görülme Nedir?

Whatsapp uygulamasına girdiniz ve birkaç dakika sonra çıktınız. O çıktığınız saati rehberinizde olan veya telefon numaranız kimde varsa onlara son görülme saati olarak gösterecektir. Mesela “Bugün 19.30” diye son görülme saatini gösterecektir. Bazı kişiler son görülmesini kapatabiliyor veya sabitleye biliyor.

Whatsapp Son Görülme Saatini Sabitle

Whatsapp son görülmenizi sabitlemek için ekstra bir uygulamaya ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu uygulama olmadan Whatsapp son görülmenizi sabitleyemezsiniz. Normal Whatsapp uygulamasında ise sadece son görülmenizi kapatabilirsiniz

Ekstra indireceğiniz uygulama Whatsapp Plus uygulaması. Bu uygulamayı cihaza kurmak için aşağıda ki videoyu izleyebilirsiniz. Uygulamayı kurup giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede 3 noktaya tıklayıp orada ayrıcalıklı özellikleri göreceksiniz. Özellikler sizlerin çok hoşunuza gidecektir. Uygulama tamamen Türkçe bu sayede hangi özellik ne işe yarar göreceksiniz.

Whatsapp Plus Özellikleri

 • Mavi tik özelliğini kapatma.
 • Yazıyor ifadesi gizleme.
 • Son görülme saatini sabitleme.
 • Rehberinizde olan kişilerin son hareketleri.
 • Silinen mesajları görme.
 • Sohbeti gizleme.
 • Kişiye özel çevrimiçi bildirimi.

Burada yazamadığım tonlarca özellik bulunmakta. Sizler bu uygulamayı kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz ama fazla uğraşırsanız uygulama bozulmakta. Bozulursa sorun etmenize gerek yok uygulama içerisinde sıfırlama özelliği var Kişiye özel 3400 civarında tema bulunmakta ve temalarda eklenmeye devam ediyor.

Whatsapp Plus Yüklenemedi Hatası Veriyor

Whatsapp Plus uygulamasının yüklenemedi hatası vermesinin birkaç nedeni bulunmakta. Bu Whatsapp Plus uygulamasında yüklenemedi hatasının ilk nedeni telefonda yer olmaması. Uygulama neredeyse her cihazda yüklenir ama telefonda yer yoksa veya depolama sorunu var ise yüklenmez. Bunun da çözümü var. Sizler de GBWhatsapp uygulamasını indireceksiniz. Bu uygulama da Whatsapp Plustan hiçbir farkı yoktur ama görüntüsü olarak biraz farklıdır. Farkı görüntüsü ve depolama sorunu olan cihazlara yüklenmesinden dolayı bu uygulama tercih edilir.

Whatsapp Son Görülme Kapatma

Whatsapp son görülme kapatma içi yapmanız gerekenler sırasıyla aşağıda ki gibi:

 1. Sağ üstte üç noktaya tıklayın ayarlara girin
 2. Hesap / Gizlilik bölümüne girin
 3. Son görülme kısmına tıklayın ve orada hiç kimse yapın.

Bunu yaptığınız taktir de asla kimse son görülmenizi göremez.

Son Görülmesi Kapalı Olanın Son Görülmesini Görmek

Bu Whatsapp uygulaması üzerinde mümkün değildir. Eğer biri kendi son görülmesini kapatırsa bunu görmek mümkün değildir. Whatsapp bunu gizlilik hakkı olarak görüp kimseye göstermemektedir. Whatsapp Plus uygulaması olsa dahi göstermeyecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Merhaba. Youtube Muhammet Koç kanalının içerik üreticisiyim. diyobi.com sitesi üzerinde içerik üretmekteyim.

Yorum Yap