Snapchat İş Gücünü Azaltıyor!

Snapchat İş Gücünü Azaltıyor!

0

Milyonlarca kullanıcısı bulunan sosyal medya platformu Snapchat‘in sahibi Snap, attığı adımlar ile çokça gündeme geldi. Son zamanlarda pek çok faaliyeti durdurması dikkat çekti. Bu gelişmeler sonrasında şirket içerisinde işten çıkarılma dedikoduları dolanmakta. Bugün yaptığı açıklamayla Snap, işten çıkarma olacağını doğruladı. Snapchat iş gücünü azaltıyor!

Snapchat İş Gücünü Azaltıyor!

Teknoloji ve sosyal medya şirketlerinde işten çıkarmalar, son zamanlarda çok sık karşılaşılan durum haline geldi. Teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte insan gücüne duyulan ihtiyaç azalmakta. Snap, bu işten çıkarma furyasına katılan son şirket oldu. Yüksek giderlerin bulunmasından dolayı projelerini iptal eden dev şirket, işten çıkarmaları da hızlandırmakta.

Bünyesinde 6400’den fazla çalışanı olan şirket, işten çıkarmalarla ilgili iddiaları doğruladı. Bununla birlikte Snap, iş gücünün yüzde 20’sini azaltacağını bildirdi. Bu da yaklaşık 1300 kişiye denk geliyor. Snap CEO’su Evan Spiegel, yüzde 8’lik son üç aylık gelir artışını beklentilerinin çok altında olduğunu söyledi.

Aynı zamanda Spiegel açıklamasına şu sözleri ekledi: “Önemli sermaye rezervleri oluşturmuş ve diğer alanlardaki harcamaları azaltarak ekibimizin boyutunu küçültmekten kaçınmak için yoğun çaba sarf etmiş olsak da daha düşük gelir artışımızın sonuçlarıyla yüzleşmeli ve pazar ortamına uyum sağlamalıyız.”

CEO, Gelir artışını hızlandırmaK için çalışmalara devam edeceklerini de belirtti. Ek olarak Snap’in uzun vadeli başarısının sağlanması gerektiğini de vurguladı. Bunun yanı sıra Snap, ABD’de işten çıkarılan çalışanlarına dört aylık tazminat ve COBRA’ya kaydolmaları için mali yardım alacağını söylüyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce Snapchat kullandınız mı? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir