Samsung One UI Watch’u Duyurdu! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Samsung One UI Watch’u Duyurdu! İşte Detaylar

+ - 0

Popüler teknoloji şirketi Samsung bu sefer de akıllı saatlerini geliştirmeye başlamakta. Şirket, akıllı saatleri için geliştirdiği yeni işletim sistemi olan One UI Watch arayüzünü duyurdu. Samsung One UI Watch’u Duyurdu! İşte Detaylar

Samsung One UI Watch’u Duyurdu! İşte Detaylar

Samsung One UI Watch’u Duyurdu! İşte Detaylar

Dev teknoloji şirketi Samsung, dört gözle beklenen MWC 2021 etkinliğine dün başladı. Şirket, söz konusu olan etinlikte ilk olarak akıllı saatleri için geliştirdiği yeni işletim sisteminin duyurusunu yaptı. Tizen işletim sistemini uzun bir süredir kullanan şirket, şimdi de  yeni One UI Watch işletim sisteminin açıklamasını yapmakta. Ayrıca Koreli üreticinin akıllı saatler için geliştirdiği bu arayüz Wear OS’ye dayanmakta. Gelen bilgilere göre bu, Tizen ile Android‘e kıyasla daha entegre bir işletim sistemi olarak gelmekte.

Ancak, şirketin dünkü etkinliğinde Galaxy Watch 4’ü açıklaması beklenmekteydi. Fakat şirket herkesi şaşırtarak akıllı saatler için geliştirdiği yeni One UI Watch’un açıklamasını yapmakta. Ayrıca gelen resmi açıklamalara göre bu işletim sistemi, saat ve akıllı telefon için mükemmel bir senkronizasyon gerçekleştirmekte. Örnek olarak kullanıcılar Google Play Store üzerinden saatle alakalı bir uygulama indirdiklerinde, uygulama akıllı saati için de inmekte. Ayrıca One UI Watch, Tizen sistemine göre bileklikte daha büyük uygulama listesi açabilmekte. Ek olarak da Adidas Running, Spotify ve Google Maps gibi popüler uygulamaların yüklenmesi artık desteklenmekte.

Samsung, One UI Watch ile donatılan ilk Galaxy Watch’u bu yaz piyasaya sürmeyi planlamakta. Tahmini olarak söz konusu olan akıllı saat Galaxy Watch 4 ismini taşımakta. Ayrıca birçok yeni özelliğe de sahip olmakta.

Peki siz bu yeni işletim sistemi hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap