PlayStation 5 Boyutu Hakkında İlginç Açıklama!

PlayStation 5 Boyutu Hakkında İlginç Açıklama!

0

PlayStation 5’in tasarımını yapan ekibin yöneticisinden dikkat çeken açıklamalar geldi. Boyutu fazlasıyla eleştirilen konsolun ilk tasarımı gerçekleştiğinde çok daha büyük olduğu fakat sonrasında biraz daha küçültüldüğü yetkili ağızdan açıklandı. PlayStation 5 Boyutu açıklaması şaşırttı.

Söz konusu yeni nesil konsolun boyutu ciddi derecede büyük olduğunu hepiniz biliyorsunuzdur. Hatta paylaşılan videolar ve karşılaştırmalı görseller, PlayStation 5’in bugüne kadar tanıtılmış en büyük oyun konsolu olduğunu gözler önüne seriyor. Peki PlayStation 5’in ilk sürümünün, piyasaya sürülecek versiyondan bile büyük bir boyuta sahip olduğunu söylesek?

Geçtiğimiz günlerde bazı açıklamalarda bulunan PlayStation 5 tasarım direktörü Yujin Morisawa, PlayStation 5 için oluşturulan ilk taslaklarda konsolun daha da büyük olduğunu, mühendislerin kendisini bu konuda uyardığını ve PlayStation 5’i sonradan küçültmek zorunda kaldığını ifade ediyor. Herkes son halinin bile büyük olduğunu düşünse de, anlaşılan daha büyük bir şekilde karşımıza çıkabilirmiş.

PlayStation 5 Boyutu hakkında yapılan açıklama dikkat çekti

PlayStation 5’in yeni şık tasarımı hakkında yapılan eleştiriler için de konuşan Morisawa, gelen tepkileri olumlu karşıladıklarını ifade ediyor. Morisawa, PlayStation 5’in modem ya da Sauron’un gözüne benzetilmesiyle ilgili olarak ise insanların konsolun ‘tanıdık’ bir şeylere benzetmesinin iyiye işaret olduğunu söylüyor.

PlayStation 5 Boyutu ve Fiyatı

PlayStation 5, yalnızca iki gün sonra (12 Kasım) ABD ve birkaç ülkede satışa sunulacak. 19 Kasım itibarıyla ise Türkiye de dahil olmak üzere tüm dünyadaki oyunseverler PlayStation 5’e sahip olma imkanı sunulacak. Sony, PlayStation 5 için Türkiye’de 8.299 TL’lik bir fiyat etiketi belirlemiş durumda. Aynı fiyat etiketine sahip olan Xbox Series X’in ise bugün itibarıyla Türkiye’de satışa sunulduğunu hatırlatalım.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir