Netflix Zor Zamanlar Geçiriyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Netflix Zor Zamanlar Geçiriyor!

0

Dünya çapında büyük şirketler, mevcut ekonomik dalgalanmalardan dolayı önlemler almakta. Öngöremedikleri değişiklikler yüzünden işten çıkarma olayları fazlasıyla yaşanıyor. Son olarak bu tarz bir karar alan şirket Netflix oldu. Netflix zor zamanlar geçiriyor.

Netflix Zor Zamanlar Geçiriyor

Netflix Zor Zamanlar Geçiriyor

Sarsıntılı süreçler yaşayan platform, geçtiğimiz aylarda ciddi abone kaybı yaşamıştı. Çalışanlarıyla da birçok kez sorun yaşayan Netflix, rakip platformların da güçlenmesiyle büyük yaralar alıyor. Daha önce küçülmeye gideceğini belirten platform, birçok projeyi iptal ederken şirket içinde bir kez daha işten çıkarma yoluna gidiyor.

Öte yandan Netflix, animasyon departmanının küçülmesinin daha kaliteli işlerin kapısını aralayacağını düşünmekte. Ancak son 4 ayda iyice küçülen şirketin nasıl verimle çalışacağı merak konusu. Zira şirket, yaz ayı boyunca 450’den fazla çalışanıyla yollarını ayırdı.

Son günlerde en çok konuşulan konulardan biri ise Netflix’in uygulamış olduğu büyük zam. Şirket, kur artışını fiyatlarına yansıttı. Bir süredir reklamlı uygun abonelik iddialarıyla gündeme gelen Netflix, gelen bilgilere göre hala abone kaybı yaşamaya devam ediyor.

Güncel Netflix Türkiye üyelik ücretleri;

  • Temel Plan: 45,99 TL – Tek cihaz, 480p Çözünürlük
  • Standart Plan: 69,99 TL – İki cihaz, 1080p Çözünürlük
  • Özel Plan: 93,99 TL – Dört cihaz, 4K + HDR Çözünürlük

Önceki fiyatlar;

  • Temel Plan: 37,99 TL – Tek cihaz, 480p Çözünürlük
  • Standart Plan: 57,99 TL – İki cihaz, 1080p Çözünürlük
  • Özel Plan: 77,99 TL – Dört cihaz, 4K + HDR Çözünürlük

Peki siz Netflix zamları ve işten çıkarmalar hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce Netflix üyeliğiniz oldu mu? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap