Meta İlginç Görünümlü Akıllı Saat Tasarımı İle Geliyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Meta İlginç Görünümlü Akıllı Saat Tasarımı İle Geliyor!

0

Akıllı saat dünyasına Meta da katılıyor. Gelen bilgilere göre Meta ilginç görünümlü akıllı saat tasarımı ile geliyor.

Meta İlginç Görünümlü Akıllı Saat Tasarımı İle Geliyor!

Meta İlginç Görünümlü Akıllı Saat Tasarımı İle Geliyor!

Geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu isim değişikliği ile “Meta” olarak hizmet vermeye başlayan Facebook‘un yeni bir akıllı saat üzerinde çalışmakta. Son günlerde ortaya çıkan patentlerle ilgili çalışan tasarımcılar, bu akıllı saatlerin görünümü hakkında bilgilendirme yaptılar. Paylaşılan görsellere bakıldığında Meta’nın üzerinde çalıştığı akıllı saat, bu zaman kadar gördüğümüz modellerden çok farklı.

Patent görüntülerinden faydalanarak Sarang Sheth isimli tasarımcı render görüntüler oluşturdu. Ayrıca tasarımcıya göre Meta’nın akıllı saati, kayışlarla değil iplerle gelecek. Bu tasarım da kullanıcılara farklı bir deneyim sunacak. Ek olarak; yeni akıllı saatte bu zamana kadar görmediğimiz büyüklüğe sahip bir ekranla karşılaşacağız. Ayrıca bu ekranda bir de kameraya bulunmakta. Ancak sürprizler bun kadar değil. Ek olarak yeni akıllı saatin arka kısmında da bir kamera mevcut.

Ayrıca, Meta’nın akıllı saatinde sadece ekranın değişebileceğini görmekteyiz. Çünkü paylaşılan görseller, ekranın çıkarılıp temizlenebileceğini veya farklı bir kordona takılabileceğini göstermekte. Tahmin edildiği üzere arka kamerayı kullanmak için de böyle bir durum gerekliydi. Ayrıca ek olarak kordon olarak kullanılacak ip tasarımı, hareketli bir yapıya sahip. İsteyen kullanıcılar, bu akıllı saati bileklerinde de taşıyabilecekler.

Peki siz bu yeni akıllı saat hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca söz konusu akıllı saati kullanmayı düşünmekte misiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap