Katlanabilir iPhone için yeni ekran patenti ortaya çıktı
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Katlanabilir iPhone için yeni ekran patenti ortaya çıktı

+ - 0

Son zamanlarda Apple’ın katlanabilir iPhone modeli için çalışmalar yaptığı haberleri gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Apple’ın yaptığı patent başvurusunun detayları ortaya çıktı. Yapılmış olan patent başvurusundan anlaşıldığı kadarı ile Apple, daha dayanıklı bir katlanabilir ekran konusunda önemli adımlar atılmış gözüküyor.

Katlanabilir iPhone için dayanıklı ekran patenti

Katlanabilir iPhone için patent

Apple’ın yeni patent başvurusu hem yatay hem de dikey olarak katlanabilen akıllı telefon modellerini kapsadığını şimdiden belirtmekte fayda var. Bu da Apple’ın Samsung gibi iki farklı yapıdaki katlanabilir mobil cihaz hakkında adımlar attığını anlamamızı sağlıyor.

Söz konusu olan patentlerde önemli kısım ise ekranın katlanma bölümlerindeki çizikleri ve kırılmaları engellemek. Esnek ekranları daha dayanıklı hale getirecek ancak katlanmalarına herhangi bir önlem teşkil etmeyecek bir ekran kaplaması ile ilgili detaylar bulunuyor. Esnek ekranın katlama noktalarında oluşan mikro çiziklerin oluşmasının önlenmesine dikkat çekildiği ifade ediliyor.

Gündemi fazlasıyla meşgul etmeye başlayan bu patent konusu katlanabilir telefonlar için olduğu söyleniyor. Falat yakın zamanda Apple’dan böyle bir cihazı duyurmasının beklenmediğini de söylemeden geçmek istemeyiz. Şu anki durum göz önüne alındığında Apple, katlanabilir ekran teknolojisinin şu anda yeterli olduğunu düşünmüyor. Ancak bu konuda çalışmalar yapmayı da sürdürüyor.

Siz Apple’ın yaptığı bu patent hamlesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Katlanabilir telefonlar hakkında görüşleriniz ne yönde? Alt kısımdan yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap