Kahve İçmenin Ölüm Riskini Azalttığı Açıklandı!

Kahve İçmenin Ölüm Riskini Azalttığı Açıklandı!

0

Çinli bilim insanları yeni bir araştırma yaptılar. Söz konusu araştırma 171.000’den fazla katılımcı üzerinde yapıldı. Yapılan araştırma sonucunda kahve içmenin ölüm riskini azalttığı açıklandı. İşte konuyla ilgili diğer detaylar ve araştırma sonucu;

Kahve İçmenin Ölüm Riskini Azalttığı Açıklandı!

Kahve İçmenin Ölüm Riskini Azalttığı Açıklandı!

Kahve, birçok insanın vazgeçilmez içeceklerinden biri. Sabah yataktan kalkar kalkmaz ilk tercih edilen içeceklerin başında kahve yer almaktadır. Kahve hakkında araştırmacılar ve bilim insanları birçok araştırma yaptılar. Hatta bu araştırmalarda kahvenin ne zaman içilmesi gerektiği bulunmaktaydı ve yazılarımızdan birinde de yer vermiştik. Ayrıca yapılan araştırmalar sonucunda kahvenin insan ömrünü uzattığını açıklanmıştı. Ayrıca kahve tüketiminin kadınlarda rahim kanseri riskini azaltabileceği bilgisi eklenmekte.

Şimdi ise Çinli bilim insanlar kahve ile ilgili yeni bir araştırma yaptılar. Söz konusu araştırma İngiltere’deki bir araştırma merkezinin de yardımıyla kahve içen ve içmeyen bireylerle ilgiliydi. Araştırmaya göre kahve tüketen bireylerin, tüketmeyenlerden daha uzun yaşaması mümkün.

Guangzhou’daki Güney Medikal Üniversitesi bilim insanları, 171.000 katılımcıyla birlikte araştırmayı yaptılar. 7 yıl boyunca yapılan araştırmanın sonucunda, günde 1.5 ila 3.5 fincan arası kahve içenlerin ölüm riskinin içmeyen bireylere göre büyük ölçüde azaldığı açıkladı. Ayrıca farklı diyetler uygulayan ve farklı kahve tüketen bireylerde de aynı sonuçların gözlemlendiği eklenmekte.

Ayrıca şeker ve diğer tatlandırıcılar kullanarak kahve içen bireylerde ölüm riskinin %16 ila %21 arasında azaldığı açıklandı. Şekersiz kahve içen katılımcılarda ise bu oran %29 ila %31 oranlarına kadar çıkabilmekte. Araştırmacılar ek olarak kalitesiz kahve ve tatlandırıcı kullanımının bu oranları büyük ölçüde azalttığını belirtti.

Peki siz bu konu ile ilgili haberimiz hakkında düşünmektesiniz? Ayrıca kahveyi sevmekte misiniz? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir