iPhone 12! Kasım Ayında Çıkması Bekleniyor

iPhone 12! Kasım Ayında Çıkması Bekleniyor

2
iPhone 12 Kasım Ayında Çıkması Bekleniyor

İPhone 12 nin lansman tarihi hakkında her geçen gün daha fazla haber alıyoruz. Fakat sürekli değişen lansman tarihinden dolayı herkes bıkmış durumda. Tabii ki, bunun esas olarak salgınla ilişkili olduğunu anlıyoruz. Bildiğiniz gibi Apple, bileşenlerin çoğunu Çinli, Tayvanlı ve diğer Güney Asya şirketlerine sipariş ediyor. 

Ancak koronavirüs nedeniyle kapalı sınırlar ve seyahat kısıtlamaları ile, Apple çalışanları söz konusu ülkelerdeki meslektaşlarıyla tanışamadı ve projenin zamanında bitiremedi. Ancak, her şey mevcut duruma göre değişir. Ve yeni Apple ürünlerinin piyasaya sürülmesi geri alınsa da iptal edilmiyor. 

En son haberlere göre, Apple bu yıl Kasım ayında yeni iPhone serisini piyasaya sürecek. Dört model içerir. Ve hepsi 5G ağlarını destekliyor.

Bir yatırım bankası Cowen’in raporuna göre, Apple’ın ikinci çeyrek üretiminin ilk çeyreğe göre %5 düşüş ve geçen yılın aynı dönemine göre%13 düşüşle 35 milyon adet olması bekleniyor. Analist, üretim tedarik zincirinin genellikle normal çıktı oranlarına döndüğünü söyledi. Ancak, aşağı yönlü talep belirsizliğini koruyor. Cowen, Apple’ın ikinci çeyrekte iPhone gönderilerinin 30 milyona ulaşacağını tahmin ediyor.

iPhone 12 özellikleri

Daha önce, Apple’ın bu yıl dört iPhone piyasaya sürmesi bekleniyordu: 5.4 inç iPhone, 6.7 inç iPhone ve iki 6.1 inç iPhone. Dört iPhone modelinin de 5G ağlarını desteklemesi bekleniyor ve OLED ekranla geleceği söylenenler arasında.

Dahası, dört modelin hepsi kaputun altında bir A14 işlemci taşıyacaktır. Ekran boyutundaki farka ek olarak, bellek kapasitesi de farklıdır. Örneğin, 5.4 ve 6.1 inç başlangıç ​​sürümlerinde 4GB bellek olacaktır. En yüksek yerel depolama 256 GB olacaktır. 6.1 ve 6.7 inç 6GB modeller 512GB’a kadar depolama alanına sahip olacak.

Apple, iPhone 12 serisi giriş depolama alanını önceki 64GB – 128GB iPhone 11 serilerinden ayarlayabilir. Ancak bu fiyatları da etkileyecektir. Yeni makine 649 $ ‘dan başlayacak ve en pahalı olanı 1.399 $’ a ulaşacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. En sevdiğim telefon iphone gerçekten fazlasıyla sağlam fakat fiyatı da bi o kadar sağlam

 2. Özelliklerini çok merak ediyorum umarım kasım ayında virüsten dolayı erteleme olmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir