1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. iPhone 12! Kasım Ayında Çıkması Bekleniyor

iPhone 12! Kasım Ayında Çıkması Bekleniyor


iPhone 12 Kasım Ayında Çıkması Bekleniyor

İPhone 12 nin lansman tarihi hakkında her geçen gün daha fazla haber alıyoruz. Fakat sürekli değişen lansman tarihinden dolayı herkes bıkmış durumda. Tabii ki, bunun esas olarak salgınla ilişkili olduğunu anlıyoruz. Bildiğiniz gibi Apple, bileşenlerin çoğunu Çinli, Tayvanlı ve diğer Güney Asya şirketlerine sipariş ediyor. 

Ancak koronavirüs nedeniyle kapalı sınırlar ve seyahat kısıtlamaları ile, Apple çalışanları söz konusu ülkelerdeki meslektaşlarıyla tanışamadı ve projenin zamanında bitiremedi. Ancak, her şey mevcut duruma göre değişir. Ve yeni Apple ürünlerinin piyasaya sürülmesi geri alınsa da iptal edilmiyor. 

En son haberlere göre, Apple bu yıl Kasım ayında yeni iPhone serisini piyasaya sürecek. Dört model içerir. Ve hepsi 5G ağlarını destekliyor.

Bir yatırım bankası Cowen’in raporuna göre, Apple’ın ikinci çeyrek üretiminin ilk çeyreğe göre %5 düşüş ve geçen yılın aynı dönemine göre%13 düşüşle 35 milyon adet olması bekleniyor. Analist, üretim tedarik zincirinin genellikle normal çıktı oranlarına döndüğünü söyledi. Ancak, aşağı yönlü talep belirsizliğini koruyor. Cowen, Apple’ın ikinci çeyrekte iPhone gönderilerinin 30 milyona ulaşacağını tahmin ediyor.

iPhone 12 özellikleri

Daha önce, Apple’ın bu yıl dört iPhone piyasaya sürmesi bekleniyordu: 5.4 inç iPhone, 6.7 inç iPhone ve iki 6.1 inç iPhone. Dört iPhone modelinin de 5G ağlarını desteklemesi bekleniyor ve OLED ekranla geleceği söylenenler arasında.

Dahası, dört modelin hepsi kaputun altında bir A14 işlemci taşıyacaktır. Ekran boyutundaki farka ek olarak, bellek kapasitesi de farklıdır. Örneğin, 5.4 ve 6.1 inç başlangıç ​​sürümlerinde 4GB bellek olacaktır. En yüksek yerel depolama 256 GB olacaktır. 6.1 ve 6.7 inç 6GB modeller 512GB’a kadar depolama alanına sahip olacak.

Apple, iPhone 12 serisi giriş depolama alanını önceki 64GB – 128GB iPhone 11 serilerinden ayarlayabilir. Ancak bu fiyatları da etkileyecektir. Yeni makine 649 $ ‘dan başlayacak ve en pahalı olanı 1.399 $’ a ulaşacak.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. yeni-hesap_avatar
    1 sene önce

    En sevdiğim telefon iphone gerçekten fazlasıyla sağlam fakat fiyatı da bi o kadar sağlam

  2. yeni-hesap_avatar

    Özelliklerini çok merak ediyorum umarım kasım ayında virüsten dolayı erteleme olmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir