Instagram ve Facebook’a Beğeni Gizleme Özelliği Geldi!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Instagram ve Facebook’a Beğeni Gizleme Özelliği Geldi!

+ - 0

Bizimle uzun yıllardır olan popüler sosyal medya uygulamaları Instagram ve Facebook’a yeni özellik geldi. Söz konusu özellik 2019’dan beri geleceği söylenmekteydi, ancak nihayet geldi. Yeni gelen özellik sayesinde kullanıcılar artık beğenilerini gizleyebilecek. Instagram ve Facebook’a Beğeni Gizleme Özelliği Geldi!

Instagram ve Facebook’a Beğeni Gizleme Özelliği Geldi!

Instagram ve Facebook'a Beğeni Gizleme Özelliği Geldi!

Facebook ve Instagram, uzun süredir en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları olmaya devam ediyorlar. Söz konusu bu uygulamalara her geçen zaman yeni özellikler ve güncellemeler gelmekte. Ayrıca gizlilik konusunda da yenilikler yapmaya devam etmekteler. Yapılan yeniliklere dün itibari ile bir yenisi daha eklenmekte.

Her iki platformun da 2019 yılından beri özelliklerine eklemeyi düşündükleri beğeni gizleme sayısı, dün itibariyle kullanıma sunulmaya başladı. Söz konusu bu özellik sayesinde kullanıcılar artık kendilerinin ve karşı tarafın beğeni sayılarını gizleyebilecekler.

Sosyal medya platformları Instagram ve Facebook, söz konusu olan bu haberi resmi internet siteleri ve sosyal medya hesaplarından verdiler. Bu özellik şu an sınırlı sayıda kullanıcı tarafından kullanılmakta fakat birkaç gün içinde herkes kullanabilmekte.

9toMac sitesinin raporuna göre beğeni gizleme işlevine sahip olan kişiler, hiçbir şey yapmadan bu özelliğe kavuştular. Instagram bu işlevi sunucu yöntemiyle etkinleştiriyor ve dolayısıyla uygulamayı güncellemeye de gerek kalmıyor.

Facebook’tan gelen açıklamalara göre bu özellik, önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara ulaşacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap