Instagram ve Facebook’a Beğeni Gizleme Özelliği Geldi!

Instagram ve Facebook’a Beğeni Gizleme Özelliği Geldi!

0

Bizimle uzun yıllardır olan popüler sosyal medya uygulamaları Instagram ve Facebook’a yeni özellik geldi. Söz konusu özellik 2019’dan beri geleceği söylenmekteydi, ancak nihayet geldi. Yeni gelen özellik sayesinde kullanıcılar artık beğenilerini gizleyebilecek. Instagram ve Facebook’a Beğeni Gizleme Özelliği Geldi!

Instagram ve Facebook’a Beğeni Gizleme Özelliği Geldi!

Instagram ve Facebook'a Beğeni Gizleme Özelliği Geldi!

Facebook ve Instagram, uzun süredir en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları olmaya devam ediyorlar. Söz konusu bu uygulamalara her geçen zaman yeni özellikler ve güncellemeler gelmekte. Ayrıca gizlilik konusunda da yenilikler yapmaya devam etmekteler. Yapılan yeniliklere dün itibari ile bir yenisi daha eklenmekte.

Her iki platformun da 2019 yılından beri özelliklerine eklemeyi düşündükleri beğeni gizleme sayısı, dün itibariyle kullanıma sunulmaya başladı. Söz konusu bu özellik sayesinde kullanıcılar artık kendilerinin ve karşı tarafın beğeni sayılarını gizleyebilecekler.

Sosyal medya platformları Instagram ve Facebook, söz konusu olan bu haberi resmi internet siteleri ve sosyal medya hesaplarından verdiler. Bu özellik şu an sınırlı sayıda kullanıcı tarafından kullanılmakta fakat birkaç gün içinde herkes kullanabilmekte.

9toMac sitesinin raporuna göre beğeni gizleme işlevine sahip olan kişiler, hiçbir şey yapmadan bu özelliğe kavuştular. Instagram bu işlevi sunucu yöntemiyle etkinleştiriyor ve dolayısıyla uygulamayı güncellemeye de gerek kalmıyor.

Facebook’tan gelen açıklamalara göre bu özellik, önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara ulaşacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir