Instagram Reels Yeni Özellikleriyle Geliyor!
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Haberleri

Instagram Reels Yeni Özellikleriyle Geliyor!

0

Popüler sosyal medya platformu Instagram milyonlarca kullanıcıya sahip. Bu kullanıcılarını memnun etmek birçok özelliğe sahip; bunlardan biri de Reels. Şimdi ise yeni bir güncelleme geldi ve Instagram Reels yeni özellikleriyle geliyor. İşte konuyla ilgili detaylar;

Instagram Reels Yeni Özellikleriyle Geliyor!

Instagram Reels Yeni Özellikleriyle Geliyor!
Instagram Reels Yeni Özellikleri

2010 yılından beri hayatımızda olan sosyal medya platformu Insatgram birçok özelliğe sahip. Bu özelliklerinden birisi de rakibi olan  TikTok uygulamasına karşı çıkardığı Reels özelliği.Söz konusu özellik her geçen gün daha fazla gelişmeye devam ediyor. Özellikle genç sosyal medya kullanıcılarının olduğu kesimi kendisine çekmek isteyen uygulama, TikTok’un bazı özelliklerini Reels’te sunuyor. Reels özelliğini daha fazla geliştirmek isteyen Instagram, yapılan son güncelleme ile birlikte yeni özellikler ekledi.

Söz konusu yeni güncelleme ile Instagram Reels, izleyicilerle daha fazla etkileşim kurulmasını hedeflemekte. Ayrıca kullanıcının kendisini ifade etmesine yardımcı olmak da hedeflerinden bir diğeri. Bu amaç için Reels’e yeni araçlar ve ses ifadeleri gibi yeni özellikler eklenmekte. Video sürelerinin kısa olması ile kullanıcılar tarafından eleştirilen platform maksimum video süresini 90 saniyeye çıkardı. Bu sayede artık Instagram Reels’te daha uzun videolar paylaşılabilecek. Fakat TikTok‘un son güncelleme ile birlikte 10 dakikaya kadar olan videoları desteklemeye başladığını belirtelim. Ezeli rakibi Instagram’ın bu duruma cevabı ne olacak henüz belli değil.

Ayrıca platform kendi sesinizi doğrudan Reels’e aktarma olanağı da sunmakta. Gelen yeni özellik ile birlikte kullanıcılar 5 saniye üzerindeki videolara kendi çektikleri videolardan ses aktarabilecekler. Ayrıca, paylaşılan ses, diğer kullanıcılar tarafından da kullanılabilecek. Reels bu özelliklere ek olarak daha farklı ve ilginç videolar oluşturmak için yeni ses efektlerini ekledi. Bu ses efektleri arasında havalı korna, cırcır böceği, davul gibi birçok seçenek yer alıyor. Platorm ayrıca Hikayeler kısmında sunulan anket, test ve emoji ifadeleri özelliklerini Reels için sunmaya başlamakta.

Peki siz bu yeni özellikler hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Instagram uygulamasını kullanmakta mısınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir